| Ariyana a întrebat:

Buna,TPU! Care aparat sau centura este cea mai buna alegere pentru un abdomen plat? Sora mea are destul de multa grasime abdominala si tine o dieta, dar nu prea poate face efort asa ca doctorul i-a recomandat sa isi comande asa ceva.Astept raspunsuri si ofer funda.

6 răspunsuri:
| Ariyana explică:

Cred ca am fost destul de clara cand am zis ca ea tine o dieta ce consta in multe fructe si legume, fara zahar si foarte rar consuma carne rosie big grin.

| greyhound a răspuns (pentru Ariyana):

Nu vreau sa fiu gica contra dar vreau sa adaug niste lucruri
1. "multe fructe si legume" legumele da, dar fructele sa stii de la mine ca sunt mult supraapreciate; sunt ok daca mananci cu moderatie (dau un ex bombastic tipa care a murit din cauza dietei cu mere). Si contin fructoza, care tot zahar e.
2. carnea (rosie, verde, neagra) contine proteine (sigur, mai sunt si alte surse, dar asta e prima), proteinele hranesc muschii (care nu traiesc cu altceva), muschii ajuta la arderea grasimii

| Ariyana explică:

Sunt de acord cu greyhound. Poti obtine un abdomen plat daca te infometezi, dar patratele sau musculatura abdominala doar daca depui efort fizicwinking.

| greyhound a răspuns:

Of Doamne! nici nu am loc pe pagina sa-ti explic cat de mult gresesti

| greyhound a răspuns:

Personal, nu am o parere buna despre nici o curea, fluturas sau alte minunatii provenite din lumea teleshoppingului. Mi se pare ilogic sa arzi grasimea prin frecare sau stimulare electrica
Eu ii recomand surorii tale, in masura in care poate, sa mearga. O jumatate de ora pe zi de plimbat arde 100-150 de calorii (evident numarul creste o data cu intensitatea si perioada)
In fine, asta-i o parere, tine numai de tine si sora ta ce hotarati

| greyhound a răspuns:

Aparatele de la sala au fost create si in continuu perfectionate special pentru scopul de a slabi sau a lua in greutate si chiar asta fac; garantat
Apoi zaharul (mai corect spus glicogen) nu poti sa-l elimini complet din alimentatie nici daca ai vrea. In plus are scopul lui, creierul si pancreasul fiind 2 organe esentiale care au nevoie de zahar
Cat despre mancare sanatoasa, in RO nu exista asa ceva, in cel mai fericit caz poti doar sa mananci corect
Imi pare rau ca m-am luat de absolut toate afirmatiile tale, am vrut doar sa stabilesc unele lucruri; sorry