| bunacefacipa a întrebat:

Care este cea mai eficienta metoda de a scăpa de punctele negre, acasă?

Răspuns Câştigător
| BeeBia a răspuns:

Black mask, încă nu ai auzit de ea?

| bunacefacipa explică (pentru BeeBia):

Am auzit, dar e ok? Funcționeza?

| BeeBia a răspuns (pentru bunacefacipa):

La mine a functionat, sunt multumita de ea. Eu am facut-o singura, m-a costat 20 de lei ( carbune activ si lipici non-toxic lichid). Daca o sa o incerci evita zonele unde ai baby hairs pe fata, doare ca naiba cand o dai jos.
P.S. Inainte sa o aplici pe fata sa iti deschizi porii.

| bunacefacipa explică (pentru BeeBia):

Poți, te rog, sa îmi spui exact pașii? Și la cât timp trebuie sa îmi fac din nou o masca?

| BeeBia a răspuns (pentru bunacefacipa):

Eu o fac o data pe saptamana.
https://www.youtube.com/watch?v=ms4ZgISSOxc
Tipa zice exact ce trebuie sa faci, nu cred ca ai nevoie de mai multe detalii.

| bunacefacipa explică (pentru BeeBia):

Mulțumesc frumos!

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pune o lingura de lapte intr-un pahar termorezistent (care poate fi introdus in cuptorul cu microunde) si apoi adauga o lingura de gelatina praf si amesteca bine, pana cand compozitia devine grunjoasa.

Lasa apoi paharul in cuptorul cu microunde timp de 10 secunde, pe treapta medie.

Dupa ce se raceste amestecul, ia o pensula de machiaj de care nu mai ai nevoie si aplica-l pe nas.

Lasa-l sa se usuce aproximativ 10 minute, apoi inlatura-l cu grija. Daca te uiti pe banda homemade vei observa punctele negre si impuritatile acumulate.

| bunacefacipa explică (pentru Adry05):

Am încercat aceasta metoda, însă masca îndepărtează foarte puține puncte negre.sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Adauga 2 pastilute de carbune activ pisate si ai black mask-ul ala.

| AFR81 a răspuns:

Diferitele amestecuri facute in casa nu dau rezultatele scontate. De asemenea, e chinuitor sa te dai doua saptamani sau o luna cu acea asa-zisa "crema" pe fata. Incercam si eu inainte diferite amestecuri cu miere + scortisoara sau pasta de dinti + sare, insa n-am scapat de punctele negre pana nu m-am dus la un salon. Costa in jur de 80 de lei.

| LiveTheMoments a răspuns:

Si eu am problema asta si o urasc din suflet. Eu folosesc albus de ou nu dispar 100% dar merge cat de cat

| Nyy2003 a răspuns:

Sunt in dm niste "plasuri" pentru nas...

| ChristineDiaz a răspuns:

Iti spun o metoda pe care eu o folosesc mereu. Ai nevoie de servetele si de albus de ou. Bati albusul de ou intr-un bol, apoi intinzi pe fata, pui bucatile de servetele peste zonele cu puncte negre si apoi iar aplici albus. Lasi sa se usuce bine, o sa simti cum te strange, pentru ca iti ies punctele negre. FUNDA?