| RockAddicted a întrebat:

Spuneti-mi si mie o metoda eficienta de a scapa de punctele negre de pe fata

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi recomand un tratament pe bază de miere și scorțișoară. Mierea este un bun dezinfectant și cicatrizant, iar scorțișoara are proprietăți antibacteriene.
Pentru prepararea măștii faciale ai nevoie de o lingură de miere și o lingură de scorțișoară. Ingredientele se amestecă bine până când se formează o pastă omogenă.
Masca se aplică doar pe zonele cu puncte negre, se lasă să acționeze timp de 15-20 de minute, după care se îndepărtează cu apă călduță.
Te pup!

3 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Http://www.avon-shop.ro/......-4020.html

Costa cam 10 lei, dar de obicei il gasesti la 8-9 lei. Este bun, mie cel putin imi place enorm.
Lasa pielea fina si curata, frumoasa. Se duc si punctele negre.
Trebuie doar sa te dai putin pe fata, si freci pana ce se face putina spuma, apoi clatesti.

| lizy12iul a răspuns:

Combinatia dintre gelul de curatare a fetei si bicarbonat de sodiu impreuna cu apa oxigenata te scapa de punctele negre.

| helpyou03 a răspuns:

Du`te la un salon mai bine, la cosmetica.dar alege cu grija ca daca cosmeticiana nu e buna mai rau iti facehappy