| diana266 a întrebat:

Care sampon vi se pare cel mai eficient impotriva matretii?

Răspuns Câştigător
| coralia_5862 a răspuns:

Tu faci matreata pentru ca scalpul nu sa obisnuit cu samponul respectiv trebuie sa folosesti unul continu cu care sa ramai happy eu iti spun elseve pe roz poate la inceput vei face matreata dar fooarte putina nevizibila cu ochiul liber dar la a 2-a sau a-3a spalare nu vei mai face happy si eu am avut aceai problema si nu m-au ajutat nici sampoanele ala la 400 de mi laughing)de la farmacie happy
sper ca te-am ajutat tongue

10 răspunsuri:
| 10011993 a răspuns:

Heald and shoulders pentru toate tipurile de par te scapa sigur de matreata si iti face parul moale:X:*

| BeHappyForMe a răspuns:

Eu cu garnier am scapat de matreata din pacate eu am incercat wash &go sau head& sholders si la mine nu a mers ba mai rau aveam.

| ZEU93 a răspuns:

Heald and shoulders efect garantat, am avut eu acum cativa ani si pe langa ca nu mai am matreata am si parul foarte des big grin

| LarisaAndreea a răspuns:

Head & shoulders. Il folosesc si eu si mi s-a mai redus din matreata. Inainte aveam foarte multa si tin sa cred ca din cauza samponului,, Wash & Go''

| akaa a răspuns:

Pai. Drept sa spun ar fi Haden (nu le am cu alea. cum se scrie) dar nici ala nu e prea bun. Pe mai toate etichetele scrie ca e bun contra matretii. Sa nu folosesti Clear ca mai tare iti face. Deci sa folosesti ori Haden sau unu natural. Adica din urzici, dar nu te inteapa laughing E bun acela. Dar vezi tu. Poate Haden.
Sper ca te-am ajutat tongue

| Love25 a răspuns:

Si eu am parul pretentios si face matreata cam la orice sampon straight face. Dar folosesc Dalin de vreo luna si este ft bun! Numai fac matreata deloc.

| aLL3xandra97 a răspuns:

Pentru matreata cred ca cel mai bun ar fi Nizoral.

| iKatherin a răspuns:

Head&Shoulder, şamponul anti mătreaţă! Utilizează în mod regulat H&S şi poţi uita de mătreaţă. + obţii un păr frumos şi uşor de pieptănat.

| Cristine23 a răspuns:

Heald and shoulders...sau wash and go.

| nana0000 a răspuns:

Incearca unul de la gerovital