| M3lania a întrebat:

Samponul de la Gerovital anti-caderea parului, este bun? Cum trebuie acesta folosit inainte sau dupa ce folosesc samponul meu normal ( am par gras si trebuie sa folosesc neaparat si un sampon pentru par gras ) sau trebuie folosit doar acesta? Samponul de la Gerovital anti - caderea parului il ingrasa? Daca nu este eficient ce altceva as putea folosi pentru anti-caderea parului?

Răspuns Câştigător
| nomoretears1111 a răspuns:

"Pentru anti-caderea parului"? laughing) Nu te supara ca rad, dar cum poti sa te exprimi asa? Nu este simplu si logic sa spui "impotriva caderii parului"? Ei, acum, ca te-am certat, hai sa te ajut cu un sfat bun: samponul cu pricina este bun, dar nu foarte-foarte. Iti recomand, in schimb, o crema pe care o aplici pe scalp si pe toata lungimea firului, dupa care o lasi sa actioneze macar o ora. Ideal ar fi sa rezisti 2-3 ore. O gasesti la orice magazin de produse naturiste, costa cam 20 de lei, este produsa de VIVANATURA
si se numeste "Crema de par cu extracte naturale si petrol". Daca vrei sa ma crezi, face minuni, pur si simplu. Eu am fost sigura ca in cateva luni voi purta peruca, asa de tare imi cadea parul. Efectul s-a vazut de la prima aplicare. Dupa o luna deja s-a vazut parul care rasarise si incepuse sa creasca. O aplici o data pe saptamana. Iti urez sa iti foloseasca la fel de mult ca si mie! Numai bine! happy

| M3lania explică (pentru nomoretears1111):

O pot gasi si in farmacii? big grin

| nomoretears1111 a răspuns (pentru M3lania):

Chiar nu stiu, este posibil sa o gasesti si in farmaciile obisnuite, desi nu prea cred. In magazinele "Plafar", in magazinele naturiste, in farmaciile bazate pe produse naturiste sigur o gasesti.

| M3lania explică (pentru nomoretears1111):

Multumesc!:*