| Pisicuta28xd a întrebat:

ce faceti? Eu cam nehotarata,nu prea stiu ce sa fac. Vreau sa zic,ca vreau maine sa merg la scoala cu parul desprins, nu il am lung am 14 ani sunt in clasa a 7-a,si parul meu e cam putin mai jos de umeri. e ondulat,mai bogat sa zic as,dar imi e cam frica sa nu iau paduchi, cam toate colegele mele vin cu parul desprins si vad ca nu au luat.Nu cred ca as putea lua, daca ele nu au luat.P.S din cate stiu la noi in scoala nu sunt paduchi...Intrebarea mea este: Sa merg cu el desprins sau nuhappy

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ce drame de rahat ai

| Pisicuta28xd explică (pentru whatevernvm):

Ai ceva cu mine? Daca nu iti convine nu comenta, te rog frumos.

| whatevernvm a răspuns (pentru Pisicuta28xd):

Da, am, o sa te violez in somn

| Pisicuta28xd explică (pentru whatevernvm):

Ce educatie ai primit? :o

| whatevernvm a răspuns (pentru Pisicuta28xd):

Nu am auzit de asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paduchi poti sa iei si in autobuz, nu poti sa stai toata viata cu o casca-n cap. laughing
Si daca iei, stai linistita ca exista tratamente.

| IoanaaaaaaaaASDF a răspuns:

Daca mergi cu parul desprins incearca sa nu stai cu capul foart aproape de fete, pana va fi un control medical fiind in scoala generala.
Eu am luat chiar de la un coleg paduchi prin clasa a7-a, urat momet. laughing

| AnonimaA72 a răspuns:

Mergi linistita. Nu iei păduchi. Eu tot parul putin mai lung de umeri si ondulat il am. Nu iti fa griji. Paduchii se iau daca stai cu capul lângă cineva care are sau iti pui o caciula de a altuica care are păduchi etc. Dar daca cineva are păduchi de obicei se observa. Daca iei păduchi iti iei un sampon de păduchi si te speli de doua ori cu el si ai scăpat. Dar oricum, eu zic ca nu iei. Asa ca stai liniștită si mergi cu parul cum iti place tie

| EllaIonela a răspuns:

Mergi cu el jumatate prins. Adica prinde-l doar putin la spate cu o clama, daca e scoala generala ar trebui sa se faca controale regulate, asa ca stai fara grija, eu am trecut cu bine toti cei 8 ani de gimnaziu..si cei 3 de liceu, fara sa am musafiri nepoftiti in parul meu. Poarta-te cum vrei tu, cum te simti comod happy