| Blackrose4 a întrebat:

Bună TPU!

Ce fond de ten scump şi ce fond de ten ieftin/accesibil la preț, îmi recomandați pentru tenul gras?
Aştept sugestiile voastre. happy

Răspuns Câştigător
| Cristinaaa57 a răspuns:

Eu folosesc fondul de ten de la vichy dermablend, e foarte bun

7 răspunsuri:
| razvanel112 a răspuns:

Incearca cele de la pierre rene. Cei de la Hnicosmetice le vand la noi in tara, sunt destul de scumpe pentru omul de rand deoarece sunt fonduri de ten medic si sunt profesionale. Pana nu incerci nu ai de unde sa stii. Eu il recomand cu caldura. Cauta pe google "Fond de ten medic hni" si ii gasesti. O zi buna sa ai.

| OnuOnulică a răspuns:

Îți recomand acest fond de ten: http://www.emag.ro/......DG6WLYBBM/

| Florentina9210 a răspuns:

Daca ai tenul gras, nu prea este indicat sa folosesti fond de ten. Daca nu ai cosuri, eu zic ca nu merita. Poti aplica o crema hidratanta si atat.

| Blackrose4 explică (pentru Florentina9210):

Asta e problema, că am coşuri destul de multe şi sunt evidente. De asta şi folosesc fond de ten şi voiam câteva sugestii. Există o mulțime de fonduri de ten pentru ten gras dar nu toate sunt ok, voiam nişte recomandări. Mulțumesc oricum!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Blackrose4):

Foloseste mai bine un tratament.

| daniel33441 a răspuns:

Pentru acnee iti recoman zynerit ca tratament. apoi apa termala si solutie micelara.ca fond de ten ieftin nu iti recomand nimic.contin parfum si parabeni cauzatori de alergii, acnee, dermatita de contact.iti recomand Vichy dermablend desi pretul este mare deoarece are o textura usoara adica nu trebuie sa folosesti mult si nu incarca tenul.nu simti ca porti un fond de ten.are acoperire mare deci nu trebuie sa pui cu pumnul.iti recomand produse farmaceutice si nu cosmetice pentru ca cele cosmetice sunt chimicale daunatoare.dai un ban dar ai calitate decat mult si prost si aiurea.in cazul tau un fond de ten noncomedogenic este cel mai potrivit.fondul de ten de la ivatherm este foarte gras desi nu contine parabeni.estemult mai recomandat pentru ten uscat.deci vichy dermablend ar fi cel mai bun.vichy normal contine parfum din pacate pe cand dermablend nu.

| Blackrose4 explică (pentru daniel33441):

Mulțumesc! Am să țin cont de sfaturile tale. Chiar m-am gândit şi îmi cumpăr fondul de ten de la Vichy Dermablend. Sunt de aceeaşi părere, mai bine să investesc într-un produs produs bun, decât în 5 produse de proastă calitate.