| Teomari a întrebat:

Ce imi recomandati pentru cearcane? Sunt intr-a 9a si am cearcane si ma deranjeaza foarte tare. Daca ma culc mai tarziu de ora 22:30, a doua zi am niste cearcane oribile, ochi obositi si trebuie sa folosesc un corector/anticearcan. Ceva remedii naturale sau pastile/solutii/creme....denumire + pret va rog!

Astept recomandarile voastre, multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| myhaelutzza a răspuns:

Buna! Rezultate foarte bune poti obtine daca iti faci un ritual de ingrijire corecta a ochilor: folosesti de doua ori pe zi (dimineata si seara) o crema pentru ochi. Daca apelezi si la cateva remedii naturiste, atunci cu siguranta vei scapa de cearcane. Unul dintre cel mai la indemana remediu este castravetele. Aplicati de trei ori pe saptamana felii reci de castravete pe ochi, iar rezultatul nu va intarzia sa apara.

| Laura927 a răspuns:

Eu recomand sa iei vitamine, nu sa le maschezi! ai sa vezi diferența la câteva zile.

| Kankuzu a răspuns:

Puneti felii de castravete pe fata si pe ochi e foarte eficient il lasi 10-15 min sinu mai se vad foarte tare

| ionukutza1 a răspuns:

Salut. Crema de galbenele reduce vizibil cearcanele si iti face o piele mult mai moale. E si foarte ieftina in jur de maxim 15 lei si iti ajunge poate 4 luni. E extraordinar ce poate sa faca. Poti sa-ti dai si pe maini cu ea deoarece le face foarte moi si frumoase. http://vegis.ro/melkfett-crema-galbenele-250ml-one00009.html