| Vichy99 a întrebat:

ce pastile sau tratamente pentru creșterea parului îmi recomandați? Anul trecut m-am făcut blonda platinat din saten si după câteva luni m-am decolorat iar si parul meu cădea si mi s-a retezat de la umeri.

Răspuns Câştigător
| bbnnmm a răspuns:

Poți încerca șampoane pentru creșterea părului: Alpecin (pe care l-am încercat și e foarte bun), Parusan, Recupar, Plantur, Gerovital. Mai poți folosi uleiuri: ulei de argan, ulei de jojoba, ulei de avocado, ulei de cocos, ulei de măsline, ulei de ricin (e bine să fie puțin călduțe atunci când le aplici pe păr pentru a pătrunde mai eficient în scalp și le poți lăsa cât timp vrei tu); vitamine: vitamina A, vitamina E, etc. sau fiole pentru păr. Mai poți prepara măști: cu ou, cu miere, avocado, argilă, zeamă de ceapă, aloe vera, urzică. Caută detalii pe internet despre cum se prepară fiecare și cum le poți combina - sunt sute de combinații - și alege-le pe cele care se potrivesc părului tău. Totuși, trebuie să găsești șamponul și tratamentele potrivite pentru tipul tău de păr ca să ai rezultate!

2 răspunsuri:
| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Nu te mai vopsi in primul rând și du-te la farmacie și întreabă.

| mngzx a răspuns:

Ulei de ricin
tincura de ardei iute