| unbaiatfrumos69 a întrebat:

ce pot face ca sa imi creasca si mie barba mai repede si sa se vada?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Barba creste hormonal si nu poate fii "urgentata" cresterea ei.
Sunt anumite procese fizilolgice care nu pot fii grabite si nici stimulate, ca cresterea barbii. Totul se rezolva cu rabdare, in timp.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic. Crește singură, fără stimulente.

| Plato a răspuns:

Răbdarea e o virtute.

| eduardmihai24 a răspuns:

Iti recomand uleiul asta https://bit.ly/2IL3Rjr E super bun.

| eduardmihai24 a răspuns:

Iti recomand uleiul asta. Eu l-am folosit si a dat rezultate https://bit.ly/2IL3Rjr E super bun.

| AlxAlex42 a răspuns:

Bărbierește-te mai des!
O zi da o zi nu în ambele versuri, iar dacă tatal tău, sau cei din partea mamii tale au avut o barbă completă o să ai și tu!
Fă asta timp de un an și o să ai o barba cât de cât acceptabilă.
Dar totuși dacă n-ai 25 ani și 185cm înălțime minim nu îți recomand să îți lași barba deoarece la ăștia mici de statură nu le stă bine deloc.
Și în plus fetelor sub 20-25 de ani nu suportă barba, alea mai mari să zicem că da dar nu toate.
Barba nu e igienică.
Și în armată bărbații nu au barba!
Dar dacă ești ca mine fan barba, poart-o sănătos, și mie îmi place la nebunie barba dar deocamdată nu o las că am doar 18 ani și 177cm înălțime.
Sper să mai cresc și eu 5-6cm și o să o las, chiar dacă o să am 182/183cm. cu adidași o să fiu 185 cam așa deci e bine laughing