| Bulffy a întrebat:

Cine stie vreo metoda sau vreo dieta de a slabi care cu adevarat da rezultate? va implor ajutati-ma in privinta asta sunt foarte grasa si nu stiu ce sa mai fac sa slabesc.Va rog! La raspunsurile cele mai folositoare dau funda.

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Daca spui ca esti foarte grasa nu iti recomand sa ti o dieta, incepe usor prin a elimina treptat din alimentatie produse ca painea, dulciurile, carnea rosie, sucurile, mezelurile, ar trebui sa scazi un pic in greutate, dupa incepe o dieta, nu foarte restrictiva, de ex asta e buna: http://www.google.ro/......http?/url
Intimpul acesteia trebuie sa faci exercitii fizice, abdomene, genoflexiuni, gimnastica, bicicleta medicinala, o sa mai scazi destul de mult in greutate, apoi daca tot vrei sa slabesti tine dieta daneza( e destul de restrictiva dar da rezultate).
Sper ca te'am ajutat si sper sa obtii silueta pe care ti'o doresti!

| SomeBodyThatDoesNotMatter a răspuns:

Cauta cartea Mihaelei Bilic "Traiesc, deci ma abtin". In combinatie cu sportul va fi extraordinar.
Ponturi:
Corpul incepe sa arda grasimi dupa 45 min de miscare. E mai bine sa faci 2 ore de sport/ saptamana, decat 15 min/zi.
Evita sa mananci seara.
Viziteaza link-ul asta: http://www.divahair.ro/......tru_slabit
Daca iei cartea ai nutritionistul acasa, Mihaela Bilic e un f bun nutritionist.
Scoate tot ce e alb din alimentatie (zahar, sare, faina), sau macar reduce-le drastic
Cand mananci ceva gandeste din ce e facut.
Sper sa te ajute.

| Giutsa a răspuns:

Du`te la un medic nutritionist. Numai asa ai sa slabesti.Eu am o prietena care era foarte grasa si a incercat tot felul de pastile si de cure si de toate cacaturile care nu au dat niciun rezultata.In concluzie numai bani aruncati degeaba si timp pierdut. Dupa vizita la nutritionist si dupa cura pe care a tinut`o a slabit foarte mult. Sincer te sfatuiesc sa mergi.

| Phisi a răspuns:

Buna,eu iti recomand sportul.Este foarte sanatos.Incearca sa practici un sport:volei, tenis. Daca nu iti place nici un sport poti alerga de dimineata timp de 30 min.Alimentatia trebuie sa fie bogata in fructe, legume.Fructele ajuta la slabit asa ca eu asta iti recomad. Evita produsele de la Fast Food pentru ca nu sunt sanatoase de exemplu eu mananc o pizza o data pe an. Dupa ora 18 nu mai manca nimic.Mananca dimieata ce vrei tu apoi la 12 ceva usor:ciorba, si pe la ora 15-16 fructe.In caz ca ti se face foame pe la ora 20 poti bea un ceai. Sper ca te-am ajutat. :*