| sweet_girl_carmen a întrebat:

Hi! stie cineva vreo dieta cu adevarat eficienta? sau vreo metoda, eficienta de a slabi, destul de mult. sau ceva creme, nu stiu, dar chiar trebuie sa slabesc. tnx

Răspuns Câştigător
| M' a răspuns:

Buna tin dieta de o saptamana si nu se slabeste chiar un kg cum scrie dar intr-o spatamana am slabit 4kg si oleaca. dieta e asa

- Ora 8:00 - 1 cafea...
- Ora 10:00 - 2 oua fierte
- Ora 12:00 - 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 - 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 - 1 mar
- Ora 18:00 - 100 g branza slaba. Se slabeste 1 kg/zi, eu am modificat oleaca.in loc de cafea -ceai...in loc de
oua mananc 2 cartofi fierti, prima zi e mai greu dar daca ai mai tinut diete insemna ca te-ai obisnuit aa si macar 30 de minute de sport fara sport nu rezolvi nimic, eu alerg de 2 ori pe saptamana si fac zilnic pilates.si rabdare si iar rabdare... minunile nu se intampla peste noapte baftahappysi daca vrei uite idu meu:maddu_93. putem sa tinem in acelasi timp dieta ti-ar fi mai usor.happy

7 răspunsuri:
| adika a răspuns:

Multe legume: varza, morcov, gulie ( au calorii negative) consumate proaspete.
Iar cat despre fructe, sa stii ca nu toate sunt eficiente, e posibil sa te ingrasi, dar uite unul f bun si te ajuta sa slabesti:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| laptopnews a răspuns:

De cele mai multe ori dupa ce tii un regim, si revii la obiceiurile alimentare vechi, pui kg date, inapoi.
Cel mai important este sa mananci sanatos, si sa ai rabdare pentru ca schimbandu-ti modul de alimentatie vei slabi. Principiile generale sunt sa respecti micul dejun. Ceeea ce mananci atunci are timp sa se absoarba in timpul zile, poti manca orice.
de la ceva lejer(iaurt/lapte cu cereale) pana la o omleta, mananca paine integrala, nu alba, bea foarte multe lichide( apa, ceai verde care ajuta metabolismul) renunta la sucuri, dulciuri, nu definitv, insa cat mai moderat cu putinta cel putin la inceput, evita mancarurile grase, si in general portiile mari. Orice ingrasa daca mananci abuziv.
Cand ti-e pofta de ceva dulce mananca un fruct( citricele sunt iarasi foarte indicate)
Iar seara de preferat este sa mananci doar un iaurt, bei un pahar cu lapte.
E foarte important sa ai un regim alimentar echilibrat, si sa il dublezi prin sport,. Infometarea doua saptamani este complet inutila si nesanatoasa, producand un dezechilibru serios al organismului.
In concluzie ai grija ce mananci, cand si cathappy Mult succes, nu uita ca sanantatea ta este pe primul planhappy

| romanionu a răspuns:

Sport sport si iarasi sport...
+ cand mananci sa nu amesteci tipurile de mancare intre ele
Adica...azi lipide maine glucide poimaine proteine si tot asa

| cretz a răspuns:

Dieta de slabit (aviz amatoarelor de exagerari)

Luni:
Dimineata:coaja a doua oua, 5 firmituri mari de paine
Pranz: 4 sunci de albina in foietaj, un cotor de mar;
Cina: o ora de jogging
Marti:
Dimineata: o firmitura de ou prajit
Pranz : 2 boabe de mazare si unul de fasole si un sambure de pruna
Cina :50 de flotari
Miercuri :
Dimineara :se fierb doua oua de furnica la care se adauga doi fulgi fe porumb si zeama de la o visina;
Pranz: :inspirand, nu prea adanc, miros de friptura, coaja unui cartof mic si o linguritade iaut (degresat!)
Cina : o ora de urcat pe trepte;
Joi:
Dimineata: lapte degresat 1/8 si un fulg de ovaz
Pranz :o frunza de spanac cu doua oua de musca si sucul unei cirese;
Cina:25 de genoflexiuni;
Vineri:
Dimineata :1 lingurita de miere de albine
Pranz : trei oase de pastrav, doua coji de cartofi fierte cu sare si 3 afine proaspete;
Cina: o gura de aer de munte sau de mare (la alegere)
Sambata: zi de post!
Seara: o lingurita de pesmet;
Duminica:
Dimineata :6, 75 g.seminte de floarea soarelui sau de dovleac
Pranz: tocanita din palaria unei ciuperci
Cina: se sare…coarda!

SUCCES!

| dodorina a răspuns:

Hmm. un sfat util pe care tocmai l-am mai dat este sa mananci putin si des.si sa nu mananci dupa ora 18.cat mai multe fructe intre mese.si putin sport te ajuta, seara sau dimineata, cand ai tu timp!

| Maia a răspuns:

Gasesti pe google o multime de diete, insa trebuie sa stii cand sa te opresti pentru a nu-ti face rau! Parerea mea este sa-ti faci singura dieta pentru ca tu iti cunosti cel mai bine organismul. Uite cateva alimente pe care poti sa le combini pentru a tine o dieta :d : piure-ul este o mâncare uşoară şi totuşi consistentă, foarte potrivită unei diete, apoi fructele, iautul, legumele(ciupercile), carnea de pui(fripta, nu prajita), pestele(nu prajit), mierea de albine, laptele(fara grasimi), ceaiurile verzi. Sper sa-ti fie de folos happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga eu am tinut asa 3 zile fructe, orice in afara de banane, 3 zile legume, 3 zile peste si 3 zile supe.am slabit 8 kg.la inceput aveam 78 kg.succes