| Byu999 a întrebat:

O dieta care sa dea rezultate stie cineva?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Presupunând că nu ai o vârstă la care o dietă nu te-ar afecta cu nimic, îţi recomand doar să bei multe lichide, să papi multe fructe şi legume, că tot e vară, în loc de chipsuri, prăjituri etc, să faci mişcare (să te plimbi mult, să fugi dacă ai unde, să faci câteva zeci de minute gimnastică în timp ce te uiţi la tv, să dansezi etc) şi să nu mânânci până eşti sătulă. Doar atât cât îţi pică bine, să nu îţi fie foame după aia în decurs de măcar 2-3 ore. Şi de preferat la ore regulate.
Menţine asta şi o să fie ok, chiar dacă poate nu o să observi diferenţe mari repede.