| SwettyCat a întrebat:

Buna TPU... cu ce se mai poate indrepta parul in afara de placa? ofer funda!happy

12 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap, iti pui parul intr-un prosop pentru a absoribii umezeala, apoi cu un foehn si cu o perie incerci sa il intinzi de la radacina, apoi iti dai cu o spuma ceva pentru par pentru a-l mentine.

| janeD0oe a răspuns:

Cu uscatorul de par si un pieptan. iti usuci parul cu feonul tinut cu gura in jos sprijinit de pieptanul cu care te piepteni usor in jos.in felul asta o sa ai parul drept si volum happy

| SwettyCat explică (pentru janeD0oe):

Un link... ceva?

| Kenichi a răspuns (pentru SwettyCat):

Sau mai e o modalitate... cu prajitorul de paine sti ala cu manere de apretezi. nu am incercat sa iti zic sigur ca va merge dar nu m-as risca cu prajitorul de paine oricum cu masina de calcat ar trebui sa incerci daca ai parul lung...

| Kenichi a răspuns:

Masina de calcat.

| SwettyCat explică (pentru Kenichi):

Ma iei peste picior sau tu ai incercatlaughing?

| SwettyCat explică (pentru Kenichi):

Ma iei peste picior sau tu ai incercat?laughingrolling on the floor

| Elianna a răspuns (pentru SwettyCat):

Se poate si asa! Eu am avut o colega care, pe vremuri asa isi indrepta parul. Pe vremea aceea nu erau placi, si ea reusea sa aiba cateodata parul drept! Toate o intrebam cum face si ea spunea ca il calca cu fierul de calcat! Avea parul lung si cred ca era mai usor.La par scurt nu cred ca avea vreo sansa!
Dar cu foenul si o perie rotativa se poate foarte usor.

| DJ97 a răspuns:

Cu limba vaciiwinking

| SwettyCat explică (pentru DJ97):

Noo te credlaughing

| Kenichi a răspuns (pentru SwettyCat):

Vorbesc la modul cel mai serios... cu masina de calcat se poate face parul drept mult mai bine decat placa happy gandeste-te si tu logic placa ce e pana la urma tot un fier incins. bine acum daca nu ai parul lung nu prea poti sa faci cu masina de calcat...