| thecezar1999 a întrebat:

Buna TPU cum ar trebui sa ma barbieresc corect,ma irit pe gat si sub barbie, uitata-ti ce pasi urmez eu sa ma barbieresc :
1.Pun un prosop cu apa calda pe fata si astept 1-2 minute sa se inmoaie firele de par sau ma spal cu apa calda.
2.Intind spuma de ras cu pamatuful nu e unul de calitate e de vreo 2 lei cred ca e din par de porc si para a fi sintetic, si incep sa ma barbieresc.
3.Incep de la perciuni in jos continu-i cu partea cealalta de obraz si dupa accea cu gatul.
4.Dau din nou cu spuma si ma barbieresc in raspar.
5. Dupa ce termin d-au cu apa rece in abundenta si dupa ce am terminat cu aftershave. Funda!

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

NU pot sa dau lectii pentru ca fiecare persoana are un par facial diferit dar poti citi aici:

http://iasistyle.blogspot.ro/2013/04/cum-sa-te-barbieresti-corect.html

in link ceva mai jos metoda ta.

Barbieritul tradițional are la bază trei elemente esențiale: un pămătuf de calitate din păr de bursuc; o cremă sau un săpun de barbierit pe bază de glicerină și un aparat de barbierit de calitate îngrijit corespunzător.

http://www.barbierit.ro/barbieritul-traditional

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e de vina nimeni.Ai pielea sensibila.Asa ca, ar trebui sa renunti sa dai in raspar, asta zgarie si pielea si apar iritatii.Incearca odata si o sa vezi rezultatele.Fiecare cu pielea lui, eu dau in raspar acum dar la inceput cand aveam 18-20 de an, aveam iritatii.Dai numai "in jos" si de doua ori.Foloseste un bic, asta e de unica folosinta. Apoi vezi rezultatele. Posibil iritatia sa fie si de la aparat si de la pamatuf.Incearca sa dai spuma pe fata cu mana. Numai odata sa faci asa si vezi apoi.O zi buna.

| njohn a răspuns:

Cred ca ii de vina aparatul de ras, incearca cu alt model