| danceisme a întrebat:

Cum pot adormi mai repede? De obicei ma culc dupa miezul noptii si am auzit la tv ca pentru o viata mai sanatoasa e nevoie sa ma culc la 10-11. Funda!happy

10 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Stiu cum e si eu incerc sa ma culc macar la 12 noaptea dar tot timpul adorm pe la 1 sau 2.
Incearca sa bei ceva cald, un ceai, lapte, ciocolata calda etc.
De asemenea poti sa citesti, de la citit te ia somnul instantaneu. Sa adormi cu Tv aprins nu prea iti recomand ca poti sa gasesti o emisiune interesanta si nu te mai culci decat dupa ce se termina.

| CannbalCorpse a răspuns:

Şi eu am aceeaşi problemă, doar că eu mă culc pe la 3+4 dimineata. Iti recomand o cana de late cald.fierbinte.Pune.te in pat mai devreme cu o ora şi încearcă sa adormi ţine ochii închişi.La mine a funcţionat

| Kasia a răspuns:

Fa-ti o baie calda si relaxanta nainte apoi da-te pe corp cu un ulei ce are miros de levantica-il recomand pe cel de la Jhonson's baby scuze daca nu am scris corect.

| 4ndr33y a răspuns:

Trezeste-te mai de dimineata, iti va fi somn toata ziua dar te vei culca mai devreme, fai asa o sapt pana te obisnuiesti si apoi poti sa te trezesti si mai tarziu doar ca somn o sa iti vina mai devreme.

| Zoey112 a răspuns:

Pai poti sa bei lapte cald inainte de culcare si sa faci multi sport pentru ca sa-ti consumi energia sau sa citesti inainte de culcare pentru ca sa-ti obosesti creierul

| Maddiex3 a răspuns:

Stai o noapte întregă treaza, până seara cam pe la 11 şi atunci te culci.Şi o să vezi că aşa o să te obişnuieşti.

| LauraEU a răspuns:

Incearca ziua sa faci sport, bea niste lapte calc, dupa ce te imbraci in pijamale iesi afara pe la 22 si stai cam 2-3 minute si ti se va face frig fugi direct in pat sub patura calda si te v-a lua somnul. Daca nici asa nu reusesti citeste o carte pana aproape t-i se inchid ochii. Daca nici asta nu merge inchide toate becurile bagate sib patura calda, deschide televizorul si uitate la desene animate sau la kiss tv, mtv, Utv..sau asa ceva :p Sper ca te-am ajutat happy

| Devii a răspuns:

Buna!
Si eu uneori adorm mai greu. Dar eu mereu adorm repede cu tv-ul deschis. Il programezi cam cat crezi tu de cuviinta si apoi incetul cu incetul te ia somnul. Eu asa fac de fiecare data. Sau incearca sa te gandesti ce vei face maine. Fa-ti planuri de viitor. Numara oi laughing. Sau asculta muzica, dar e riscant pentru ca poate sa iti afecteze auzul. Citeste dintr-o carte seara. Eu mereu adorm dupa ce citesc vreo 50 de pagini. happy
Sper ca te-am ajutat.
Funda? puppy dog eyes

| andreyyyyyy123 a răspuns:

Eo vam intrecut pe toti sa imi bag ceva EO MA CULC LA 6-7 dimineata... si bea niste lapte cald asa ma ia somnul pe la 3-4

| Emily_Emy_1998 a răspuns:

Eu iti recomand o cana de lapte cald sau de ceai de fructe.iti spun din propria experienta ca dac bei ceai, te apuca un somnn de nu te mai trezesti nici cu fanfara