| Mihalache_Iulia_Gabriela_2000 a întrebat:

Cum pot adormi mai repede?
De obicei ma culc la 2-3 noaptea si nu e de bine.
Va rog dati-mi niste metode!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Elimini toate zgomotele si distractiile, stingi lumina, te asezi in pat si iti linistesti mintea. Nu faci sport cu 3 ore inainte de culcare si nu mananci si nu bei nimic care sa iti creasca nivelul de activitate (cafea etc.).
Ai putea utiliza arome care ajuta la somn (lavanda, iasomie).
Poti sa te ajuti cu melatonina (asta nu este un somnifer ci un hormon).
Evita sa iei somnifere!

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Faci ceva care sa te oboseasca

| Mihalache_Iulia_Gabriela_2000 explică (pentru 愛日本):

Mulțumesc! Ați avut niste idei minunate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei somnifere. Dar iti recomand sa nu o faci, mai bine respecti ritmul organismului tau. Adica te culci cand tie somn.