| ionescuandrada2000 a întrebat:

Cum sa-mi fac genele foarte lungi si cu mult volum? Exista vreun truc in machiaj care sa-ti faca genele lungi si cu mult volum? Cand cumpar un rimel, cum trebuie sa arate periuta? Dau funda pentru cele mai bune si bine explicate trucuri.Stiu ca am mai pus intrebarea asta de doua ori, dar chiar vreau sa aflu niste trucuri repedeee!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maybelline colossal volume. :)
https://www.google.ro/......ps?/search

| capricc a răspuns:

Conteaza tipul rimelului si tehnica de aplicare http://fucsia.ro/6-pasi-catre-gene-lungi-si-voluminoase/

| 49Days a răspuns:

Eu folosesc one by one(maybeline) de cativa ani si nu o sa-l schimb prea curand. cel putin mie asta mi-a mers cel mai bine.

| Marily1997 a răspuns:

Gene false sau praf, se vinde in China eu am vazut big grin

| ionescuandrada2000 explică (pentru Marily1997):

Fara gene false! Am ochii foarte sensibili

| BelehuzCorneliaAlexandra a răspuns:

Daca vrei sa ai gene foarte frumoase foloseste seara ulei de ricin si te dai ca si cum te-ai da cu rimel.o sa le imbogateasca si o sa arate minunat...eu de exemplu cand imi cumpar un rimel ma uit in mod special la perie ca sa fie cu "dintisorii" multi gen super shock de la avon, iti desparte genele si le da volum..in general ca sa ai gene bogate trebuie sa folosesti un rimel cu o perie buna si te mai dai si cu un tus deasupra si o sa arate minunat

| lenutamihaela277 a răspuns:

1. Foloseste un ondulator pentru gene, pentru a le peria. Uneori, genele cresc in toate directiile. Aceasta problema poate fi rezolvata de micul accesoriu, care le poate da o forma unitara. In timp ce il folosetsi, incearca sa prinzi toate firele cat mai aproape de baza.

2. Prinde cu ajutorul ondulatorului varful genelor timp de cateva secunde. Acest lucru adauga un plus in curbarea lor.

3. Foloseste peria de la mascara pentru a-ti peria la baza genele. Daca periuta este curbata, foloseste-o dupa conturul ochiului. Daca este dreapta, nu conteaza modul in care le aranjezi, atat timp cat o faci pe orizontala. Repeta actiunea de 5-6 ori.

4. Ehow.com considera ca este bine sa treci cu ajutorul aplicatorului de la mascara pe toata suprafata genelor. In acest punct, baza genelor ar trebui sa para mai stufoasa ca de obicei.

5. Asteapta 5 minute, si aplica mascara din nou. De data asta nu trebuie sa pastrezi periajul pe orizontala, fiindca vei avea in vedere varful genelor.
Sper ca te-am ajutat, baftahappy