| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Eu am o problema cu barba adica nu imi creste parul uniform am span si firele sunt asa stufoase si urate, daca imi las imi sta urat. Cum fac sa imi creasca parul pe fata uniform? pentru ca mie imi creste pe bucati adica mustata, cioc si un pic pe obraz si sunt zone in care nu imi creste de loc parul, dar eu vreau sa imi creasca uniform parul sa am o barba frumoasa cum au unii barbati.

12 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu îți crește pentru că nu ai zona sensibila pentru dezvoltarea firului de păr. Eu ceva de genul am citit pe undeva, nu mai știu pe unde.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

Dar e posibil ca pe viitor sa imi creasca si in zonele lipsa de pe fata? ma uitasem pe net la zeul vikingilor Odin, deci ala are o barba asa faina, vreau si eu sa imi las macar o data barba asa sa vad cum e, cum imi sta dar na daca am span asta e.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

In trecut mai exact in vremuriile de demult se spunea ca un barbat care se respecta pe sine are o barba pe masura, cel putin din ce am citit.

| Celcestietot a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Așa parcă era la egipteni, nu mai știu sigur.

| Celcestietot a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu cred că ar fi posibil să îți crească barba, de ce să te mint. Un exemplu bun cred că ar fi chinezii, spun asta pentru că eu nu am văzut chinezi adulți cu barbă. Oare mă înșel eu?

| Celcestietot a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Eu te cred că tu îți dorești o barbă, dar am învățat că nu ai tot ce îți dorești în viața nici dacă ai bani.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

"Eu te cred că tu îți dorești o barbă, dar am învățat că nu ai tot ce îți dorești în viața nici dacă ai bani." asta stiu dar voiam si eu sa imi las macar o data sa vad cum imi sta atat voiam.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

"Așa parcă era la egipteni, nu mai știu sigur." popoarele barbare spuneau ca "un barbat care se respecta pe sine are o barba pe masura" ce am citit de pe net.

| Celcestietot a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Fiecare cum dorește. Unii se respecta făcând sală, alții tatuand corpul, alții lăsându-și parul lung etc.

| aXy99 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic.
Ce varsta ai? Posibil sa iti creasca mai deasa si uniforma in viitor.

| Ineys a răspuns:

Implant.