| Urââtaa a întrebat:

Buna TPU dati-mi va rog sfaturi ce sa mananc si ce nu ca sa slabesc happy. Si la scoala ce as putea manca?

Răspuns Câştigător
| rememberme24 a răspuns:

Pai,incearca sa eviti mancarurile gatite in foarte mult ulei(cartofii pai, de exemplu), dulciurile, chipsurile, mancarea de la fast food-care oricum nu este deloc sanatoasa...Trebuie sa ai mese cat mai diversificate si bogate in vitamine.Mananca cat mai multe legume si fructe si inlocuieste carnea prajita cu cea facuta pe gratar sau in cuptor.La scoala poti sa iti iei un baton de cereale si unu/doua fructe(mere,
portocale, banane etc).Iar dupa cina incearca sa nu mai mananci alte snacksuri...Si,daca vrei sa slabesti, poti sa faci si sport-asa iti vei intari muschii si vei mai da din grasime jos. Oricum, sa nu te obsedeze ideea de a slabi si sa nu ajungi sa te infometezi, caci asa poti sa te imbolnavesti si nu e bine
P.S. Daca te gandesti sa renunti definitiv la paine, mai bine ar fi sa mananci mai putina paine(2/3 felii la masa), dar nu renunta total, caci astfel iti va fi foame mai repede si nu va fi bine pentru tine

| Urââtaa explică (pentru rememberme24):

Batonul ala cu cereale musli e bun?

| rememberme24 a răspuns (pentru Urââtaa):

Da,e foarte bun.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Evita paine, paste, dulce, sucuri, prajeli, fast-food, chipsuri.

Cat mai multe legume, carne la gratar si nu in cantitati mari.

| Dlkee a răspuns:

Mananca fara paine!
Dimineata un pahar cu lapte
la pranz ceva usor(un mar, o banana)
Si dupa ora 18:00 numai manca nimic
la scoala poti manca un mar, un biscuite happy

| Daddyy a răspuns (pentru Dlkee):

Poti manca aproape ce vrei|in afara de prăjeli| si atata timp cat faci sport

| suntserios a răspuns (pentru Dlkee):

Cu ce i ai zis tu acolo lesina in 2 zile maxim

| Dlkee a răspuns (pentru Daddyy):

Cica orice in afara de prajeli, si paine poate manaca da daahee hee)) 5 paini pe zi ca slabeste cand o mai fi mama fata marerolling on the floor