| ShREKT a întrebat:

de 2 ani imi creste parul si deja il am destul de lung, dar de un timp incoace mi se incalceste extrem de tare cand il spal. Se incalceste de la radacini si il am foarte rar si subtire si imi e frica sa nu mi se rupa cand il descalcesc. Niste sfaturi legate de problema asta va rog?

Răspuns Apreciat de Editori
| MadRaven a răspuns:

Sunt balsame și șamponuri de păr speciale pentru părul încâlcit. Am o prietenă cu păr creț care avea aceeași problemă până să-și ia din dm un balsam special pentru păr încâlcit și greu de coafat și a rezolvat problema. Mergi într-un supermarchet sau chiar în dm dacă poți și ia-ți și tu.
Iar pentru un păr mai rezistent recomand din proprie experiență loțiunea cu petroleum de la Gerovital

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema.De fiecare data cand il speli, foloseste si balsam. Foloseste si mască o data pe saptamana.De asemenea eu il dadeam si cu ulei de par la varfuri. Si ia un sampon adecvat pentru problema pe care o ai si care sa hidrateze parul.

| Ady117 a răspuns (pentru Nirvanaaa):

La ce problemă faci referire când ai spus " să hidrateze părul "? De curiozitate întreb.
1) Că e încâlcit părul?
Sau
2) Că îl are rar și subțire?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Ady117):

Ca e incâlcit.

| aniladamlazariuc2297 a răspuns:

Foloseste Balsam de par, fiindca ajuta foarte mult.