| loveandlove a întrebat:

De cateva zile sunt foarte complexata de burtica mea. Am slabit 14 kilograme ( eram grasa ) si acum arat bine la corp, numai ca nu s-a dus toata grasimea de pe abdomen. Am incercat sa tin dieta din nou, fac exercitii zilnic, dar nu se duce. Stie cineva de ce, sau ati putea sa imi recomandati si alte exercitii? Mi-ar fi de mare ajutor :*. Multumesc

6 răspunsuri:
| Escape a răspuns:

Bea 2 litri de apa pe zi. Pe mine m-a ajutat, dar rezultatele se vor vedea dupa 2 saptamani. Succes

| loveandlove explică (pentru Escape):

Iti multumesc, am mai auzit pe undeva ca e bine sa bei multa apa. O sa incerc :*

| MarioOnette a răspuns (pentru loveandlove):

Eu tot am baut apa mai mult de 2 l dar nu a ajutat tu te lasa de exercitii si bea si apa dar dieta nu trebuie sa tii doar nu minca inainte si dupa exercitii si inca ceva danseaza zumba anvelindute cu folie de bucatarie la abdomen ajuta si asta

| Escape a răspuns (pentru loveandlove):

Cu placere, :3 dar incearca sa nu vei o sticla de apa in 30 de secunde.Bea doar cand simti ca iti e sete. Aceasta metoda cu apa functioneaza, deoarece vei elimina multe chimicale...intelegi tu :* Sa ma anunti daca a mers!

| loveandlove explică (pentru MarioOnette):

Interesant...o sa incerc :*

| amy613 a răspuns:

Există pe youtube, un program dee 8 minute pentru un abdomen perfect. Dai serch = 8minute abdomene = și e un tip în colanți albaștrii, ți-aș fi dat eu, dar nu-mi mere youtube ul. făcând aceste exerciții zilnice sigur dai jos, îți garantez că am avut aceeași problemă. Iar o cură de slăbire, garantată.în care vei slăbii 4-5 kg în 6 zile, este următoarea:
Prima zi: Mănânci cartofi fierți sau la cuptor.
2 zi: Pește fiert / grătar.
3 zi: lactate slab degresate
4 zi: Ouă fierte
5 zi: Fructe și legume
6 zi: Vită sau pui, la grătar sau fiert.

De reținut: Nu ai voie pâone, dulciuri, sucuri în timp de 6 zile. Iar poți mânca acele lucruri în cantitatea pe care o dorești! Nu contează la ce oră..nu contează cât de mult sau cât de puțin..Eu peștele si puiul îl făceam la pungă magică cu ft puțin ulei, cât era necesar, și era extraordinar, nu mi s-a părut grea deloc, pentru ca e sațioasă. Rezultat garantat!