| deadeutsa a întrebat:

TPU! De fapt fetelor de pe TPU. Am o mica problema...imi cad genele, imi sunt rare. E ceva obisnuit? Si exista tratament pentru asta? Primul raspuns bun, funda!

Răspuns Câştigător
| VivianneMnt a răspuns:

Uleiul de ricin il poti cumpara si din farmaciile naturiste cred. Chiar ar fi indicat sa intri intr-una din aceste farmacii si sa intrebi de tratamente. Daca totusi nu poti sa il cumperi, e bun si uleiul de masline caldut -presupun ca ai acasa.

5 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Uleiul de ricil aplicat cu o perie de rimel curatata pe geme in fiecare seara.Si eu am patit acelasi lucru in primul an in care am inceput sa ma machiez. Daca te machiezi incearca sa folosesti un demachiant lichid si sa o faci cu rabdare, de asemenea incearca sa sari peste rimel atunci cand ai ocazia.Foloseste tus, se demachiaza usoar, arata bine si nu afecteaza asa de mult genele.

| deadeutsa explică (pentru afrodita3333):

Mersi. Si pe ochi ma machiez rar, la ocazii speciale. M-am machiat doar de 2 ori vara asta, adica toamna.

| VivianneMnt a răspuns:

Uleiul de richin este benefic in intretinerea genelor. Uite, il poti cumpara de aici :
http://www.naturo.ro/product/id/40/ulei-de-ricin-bio/

| deadeutsa explică (pentru VivianneMnt):

Buna! Nu stii si tratamente naturale....cu plante care le pot face acasa....nu cred ca ma lasa mama sa cumpar de pe internet. Dar totusi multumesc!

| VivianneMnt a răspuns (pentru deadeutsa):

Uleiul de ricin il poti cumpara si din farmaciile naturiste cred. Chiar ar fi indicat sa intri intr-una din aceste farmacii si sa intrebi de tratamente. Daca totusi nu poti sa il cumperi, e bun si uleiul de masline caldut -presupun ca ai acasa.

| MarianaMadu a răspuns:

Uleiul de ricin il poti cumpara si de la farmacie, se gaseste oriunde si nu e foarte scump. Eu l-am folosit si a functionat. L-am aplicat cu o perie de la un rimel pe care nu il mai foloseam. Ceva natural nu stiu ca ar exista :-)...