| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

Buna TPU! De la ce varsta poti sa te epilezi? Imediat dupa ce creste parul? happy

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă părul este destul de vizibil, trebuie să te îngrijești. Și de la 14/15 ani!
Pa, pa.

| deea07 a răspuns:

Pai eu am inceput sa ma epilez pe la 12-13 ani, pentru ca atunci m-am simtit deranjata de parul nedoritbig grin

| Oncescu_Sabina_1979 a răspuns (pentru deea07):

Eu am inceput sa ma epilez de la 10 ani. si ma epilez cu crema depilatoare.

| krys1616 a răspuns:

De la ce varsta iti creste parul.Cel mai bine e sa te epilezi cu ceara,e mai eficient, economisesti bani si am auzit de la o cosmeticeana ca daca te epilezi pe o perioada f lunga de timp, nu o sa-ti mai creasca asa de mult par.De exemplu eu am 14 ani, si ma epilez de 2 ani thinking nu e ceva nou...Stai linistita :*
Daca nu vrei sa folosesti ceara poti cumpara din comert, supermarkete sau farmacii, creme depilatoare care costa in jur de 15-25 lei tubu
Sper ca te'am ajutat :*
Funda plz?:d

| Roxett a răspuns:

Da, daca ai par poti sa te epilezi. Poti incerca cu ceara, pentru ca, in timp parul se rareste. eu am inceput sa ma epilez de la 14 ani pentru ca pana atunci nu am avut nevoie.

| aneta a răspuns:

Poti sa te epilezi de la ce varsta vrei tu, insa sa fi constienta ca pe urma va trebui sa te epilezi tot timpulwinking

| Oana_9831 a răspuns:

Da,poti sa te epilezi la orice varsta:*

| MariaaDrb a răspuns:

Pai te epilezi cand simti nevoia laughing)laughing...da ...cand creste parul loltonguetonguewinking

| Dyana_3851 a răspuns:

Pai...cand iti creste parul.si vezi ca, chiar e mare atunci

| ricki2 a răspuns:

De cand vrei nu mai sa ai par mult

| cucubauu a răspuns:

De la cat consideri.eu m.am epilat de la 12-13 ani nu mai stiu exact.cand mi.a crescut parultongue