| Andreea23456 a întrebat:

De vreo 2 ani, eu acum avand 16 ani, am o usoara acnee pe frunte si cand spun pe frunte ma refer doar pe frunte! Pe fata nu am deloc, nici pe barbie, nicaieri decat pe frunte. Nu e o acnee cu cosuri sub piele, sunt din acelea micute si destul de multe..ma disper de jumatate de an. Am avut si acnee sub piele pe frunte dar de alea am scapat cu ajutorul Zinerytului, ma mai dau si cu Sudocrem, Nidiflor, ma mai masez cu ulei de masline. Dau rezultate pe moment dupa iar imi reapar. La dermatolog sa fiu sincera nu am fost, fiind doar o acnee usoara pe frunte nu am considerat necesar neaparat. Imi puteti spune niste solutii? Eu am tenul gras.

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Și eu am încercat tot felul de remedii și după mi-am dat seama că nimic nu poate rezolva această problemă. Încearcă să vizitezi medicul dermatolog pentru că acesta îți va oferi tratamentul potrivit.Îți spun asta pentru că după atâtea încercări, am ajuns la acesta și pentru că medicul știe ce să îți dea, te va ajuta să scapi de problema ta cu acele coșuri.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să mergi la un dermatolog.

| Eireann a răspuns:

Mergi la dermatolog. O alta varianta e sa fie o dereglare hormonala si atunci endocrinologul/ginecologul poate sugera AC.