| loveanddreams a întrebat:

De vreo luna-doua am probleme cu niste cosuri sub colturile buzelor si cred ca mi-au ramas semne. Aveti vreo idee pentru a mai remedia aceasta problema? Credeti ca urmele o sa dispara?
P.S. : de o saptamana jum. folosesc un baton corector si au mai inceput sa se usuce cosurile.

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Cumpara-ti crema Retin-a. Exfoliaza foarte bine. Dar daca nu ai probleme cu cosurile pe toata fata, da-te numai strict! pe acele pete. Cum spui tu ca sunt fix sub buza, crema va usca putin si buzele si de aceea ar fi ideal sa folosesti si un balsam de buze in fiecare seara cat te dai cu crema.
Deci te dai in fiecare seara cu crema pe pete, apoi cu balsam.
Eu am probleme cu cosurile si din toate cremele ce mi-au fost recomandate de dermatologi, Retin-a-ul se ocupa cel mai bine de exfolierea petelor.
(crema e maxim 20 de lei in farmacii; eu o cumpar cu 14 lei dar na, cine stie cat o mai fi pe la alte farmacii, de aceea am spus maxim 20 de lei).
Sper sa te ajute.

6 răspunsuri:
| BracKMyhay95 a răspuns:

Maaaa ce-ai facut tu cu gura?

| simona1988 a răspuns (pentru BracKMyhay95):

laughing)))) mai da ce fel de intrebari sunt astea.

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru simona1988):

Intrebari cu subintelegere!

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu cand am avut pete lasate de cosuri am folosit un stick cu 100% ulei pur de arbore de ceai(tea tree) de la Thursday Plantation.
Functioneaza foarte eficient, pe mine m-au scapat complet de pete si de iritatile de piele.

| Bogdy997 a răspuns:

Desigur ca vor disparea! Stai linistitsa, numai sa nu le mai bazai. happy

| ADRIANooN a răspuns:

Daca cumva se intampla ceva mai grav du-te la medicu dermatolog