| Sweetdreamsyou a întrebat:

TPU! Deci am o prietena care mi-a explicat cum sa obtin bucle fara a folosi ondulatorul sau placa. Si seara inainte sa ma culc am pus in aplicare ce mi- a zis: mi-am facut un coc, iar dimineata l-am avut foarte buclat, si aici apare problema. Nu-mi rezista decat cateva ore. I-am explicat prietenei problema, iar ea mi-a zis ca ei ii rezista 2-3 zile si nu stie de ce nu merge si la mine. Deci ce pot sa fac?
P.s: am incercat cu fixativ, tine pana a 2 a zi si dupa iar drept.
Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| DenisaAnon a răspuns:

Buna! Eu am aceeasi problema ca si tine.Imi ondulez parul prin diferite metode 'naturale'. Ondularea cu un coc este eficienta insa e incomoda.Iti recomand sa te uiti la ultimul videoclip postat de Miremi pe youtube.Acolo iti explica in romana o alta metoda comoda care pe mine m-a ajutat.Acum revenind la intrebarea ta ai parul moale si drept, probabil de asta se lasa. poti sa te speli si cu bere care ajuta la mentinerea parului ondulat. Poti sa te informezi cum ai putea sa folosesti berea.Sau poti sa stai de fiecare data cu parul in coc chiar daca nu e umed seara.Succes! Coroana?

1 răspuns:
| Deliiiia a răspuns:

Prietena ta are parul aspru, al tau e mai sanatos si de accea nu ramane mulat dupa un model.