| SilvanA_8443 a întrebat:

Deci in primul rand dau funda:*. deci m-am tuns scurt am parul cam pana la umeri..si din zi in zi mi se tot unge..de exemplu mi-l spal duminica si luni pare ca nu l-am mai spalat de 4 zile. Va rog spuneti-mi ce sa fac un sampon sau ceva? multumesc.

Răspuns Câştigător
| Emma112 a răspuns:

Buna! happy
Gasesti in magazine diferite sampoane pentru par gras. Eu nu stiu sa-ti recomand unul, pentru ca am parul uscat si nu folosesc.
O alta alternativa ar fi sa-ti faci o masca pentru par cu albus de ou. Aceasta se obtine in urmatorul fel: se amesteca un albus de ou cu sapte linguri de iaurt si se mentine pe par cel putin jumatate de ora, apoi se spala parul bine.
Albusul ofera un strat protector, iar iaurtul hidrateaza parul fara a-l ingrasa.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc sampon gerovital pentru par gras sau pentru cresterea parului si nu mai il am gras. Si samponul life care pentru par blond e bun.

| anabahebak a răspuns:

Te dai cumva cu balsam la radacina parului? Deobiceai de asta se ingrasa parull balsamul se da doar pe varfuri. happy