| Deer a întrebat:

(Ofer fundita) Puteti sa'mi oferiti un tratament natural, pregatit acasa, pentru par/scalp? Mi se unge prea repede, din a doua zi de la spalare, mai ales bretonul. Mai multe persoane au spus ca sa'l spal mai rar, si am facut un "test" de 2 luni, in care m-am spalat o singura data pe saptamana, si ajungeam ca dupa 3 zile de nespalat, parul sa imi fie atat de uns, zici ca eram total uda pe cap... Am ajuns in culmea disperarii, si pe atunci aveam par lung pana la buric, asa ca m-am tuns pana la umeri. Iar acum, am aceeasi problema...

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe saptamana.

| Deer explică (pentru EmaS):

Uleiul de masline este cam cleios, nu va accentua ingrasarea parului?

| EmaS a răspuns (pentru Deer):

Nu,daca te speli bine si te clatesti bine.Fiica mea a obtinut rezultate foarte bune.Succes!

| Deer explică (pentru EmaS):

Multumesc foarte frumos! Eu adaug si zeama de lamaie la reteta, si merge destul de bine. Nu mai am probleme asa mari. Din pacate, daca nu urmez tratamentul regulat, problemele reapar. Oricine are probleme cu scalpul, ii recomand sa incerce acest tratament. Iar probleme fiindca sunt vopsita nu am avut. Inca odata, multumesc foarte frumos!

| EmaS a răspuns (pentru EmaS):

Cu multa placere.La noi(eu si fiica-mea) chiar a dat rezultate!

| Deer explică (pentru EmaS):

Am sa'l folosesc si eu in continuare.

9 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Eu folosesc Pantene Pro-V Aqua Light este un sampon foarte bun,in special pentru cel gras,ti-l curata foarte bine. Eu cand ma spal cu el imi scartie parul cand il limpezesc si il lasa curat, curat. Incearca-l si tu, dar ai grija ca e f puternic si daca esti vopsita s-ar putea sa iti ia si vopseaua din par.
http://www.divahair.ro/......i_puternic
Sau ai putea incerca masti naturale in special cele cu lamaie.
Masca cu miere si lamaie
O alta masca eficienta este cea cu miere si lamaie. Se amesteca sucul de la o lamaie cu o lingura de miere si una de apa. Masca rezultata se aplica pe par si se mentine pe acesta in jur de 15 minute.

| Deer explică (pentru Esperança):

Multumesc! Am sa incerc samponul... Din pacate sunt vopsita, sper sa nu se ia prea tare culoarea.

| PiScOtElL a răspuns:

Iti spun eu cel mai un tratamentwinking
Incearca sa te dai cu petrol ca si eu am patit`o si o sa ai un par bogat si foarte frumos

| Deer explică (pentru PiScOtElL):

Nu cred ca am sa fac fata mirosului.