| moatarbogdan a întrebat:

Eu am parul mare si mi se unge la 2 zile va rog spuneti-mi si mie ce pot sa fac ca sa nu se mai unga la 2 zile in afara deal tunde, cu ce sampon sa ma spal sau ce sa-i fac?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! cred ca ai vrut sa zici ca ti se ingrasa des nu? fa o masca din ou+ulei masline sau ricin+zeama de lamaie, stai cu masca in par 3-4 ore acoperita cu un ciolofan, apoi te speli, fa acest tratament o data la saptamana timp de 5-6 sedinte. spala parul cu frunza de nuc, pelin, urzica.
O zi frumoasa sa ai!

| moatarbogdan explică (pentru caramela):

Mersi mult, o zi fumoasa si tie big grin

| moatarbogdan explică (pentru caramela):

Da,mi se ingrasa des

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| darkgirl58 a răspuns:

Zeama de lamaie te clatesti bine bine si dai pe tot capul cu zeama de lamaie masezi 3-5minute si apoi clatesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1)evita sa stai mult cu mana in par
2)samponul se tine in par 5-10 min.
3)da-mi funda

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu iti da funda ce se intampla?hee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

Se sfarseste lumea in 2012crying

| moatarbogdan explică (pentru anonim_4396):

Te cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la varsta, hormoni si alte din astea.
Ai putea folosi samponul Gerovital pentru cresterea parului sau pentru parul gras. Amandoua mi se par la fel, acelasi efect de par curat.
Si daca ai si matrata, caci parul gras se ingrasa si de la matreata poti folosi Nizoral, e un tratament si se foloseste o perioada mai lunga pana scapi de matreata si dupa il folosesti o data la doua saptamani ca sa nu revina matreata. La mine a dat efect.
Dupa ce iti periezi parul iti speli peria ca sa nu pui iar matreata si impuritatile pe par.
Samponul Gerovital e 13 lei dar in Cora e 9 lei.
Samponul tratament Nizoral este 38 lei si il gasesti in farmacie.
Ce a mers la mine foarte bine si imi pastra parul curat mai multe zile a fost samponul Life Care ( se da comanda pe net ) pentru par blond, au si sampon pentru par gras dar nu l-am incercat.

| moatarbogdan explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru raspuns

| anonim_4396 a răspuns (pentru moatarbogdan):

Nu ai pentru ce.happy