| Magnific a întrebat:

Buna TPU.deci sunt baiat dar am un ten mai alb la faţa si vreau sa am tenul mai inchis (Bronzat), pot folosi cremele autobronzante pe faţa? au efect? care sunt dezavantajele/avantajele, sau ce imi recomandati in afara de solar big grin ast raspuns

11 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Ti-as sugera sa mergi vara la mare sau strand oricum se apropie vara cu pasi repezi,bronzul natural este mult mai frumos si sanatos,astfel te vei bronza pe intreg corpul ci nu doar pe fata, stai linistit daca esti mai deschis la culoare in plus produsele autobronzante sunt si cancerigene si produc unele iritatii pe piele, dar asta depinde si de piele.

Feel de breeze of summer. cool

| Adelina102 a răspuns:

Du-te la solar.Cu cremele autobronzante vei iesi doar cu pete.

| glamour a răspuns:

Vezi ca exista si autobronzante pentru fata, nu trebuie sa te dai neaparat cu cele pentru corp sa nu faci vreo nefacutalaughing trebuie sa le intinzi bine sa nu te patezi, dar evident ca depinde si de calitatea produsului.

| Sἶrenἶa a răspuns:

Zilele trekute m-am dat si eu cu crema autobronzanta laughing)) big grin

m.am dat si seara, si dimineata. ( da cred ca m-am dat cam mult ca...m-am inchis prea tare laughing ) si apoi ma spalam pe fata de cateva ori ca sa se duca laughing sh sa mai dus :X

da...crek ar merge sa te dai tongue da doar O DATA laughing ca sa nu patesti ca mine
happy

tongue

| Wildie a răspuns:

Da' mie imi plac baietii cu tenul mai alb :/

| purplerainbow a răspuns:

Hey buna, incearca sa te uiti pe site-urile aste ca sa stii mai multe http://www.ifeel.ro/c_autobronzate-sau-soarele-la-cutie.html http://www.apropo.ro/......ri-4323667 http://sfaturi.eva.ro/frumusete/corp/ce-autobronzat-e-bun-70247.html Eu nu cred ca trebuie sa iti faci griji in privinta tenului tau mai alb, pentru ca vine vara si soarele va rezolva orice problema.

| Smoosh a răspuns:

Iti recomand crema autobronzanta de la Dove love struck iese un bronz natural (nu portocaliu) si uniform, tine 3-4 zile ce-i drept dar il poti re-aplica si depinde de piele happy. Sau poti folosi spray-uri autobronzante care sunt mai usor de folosit love struck Succes happy Imi plac baietii bronzati arr :X:X

| Claudia a răspuns:

Autobronzantul tine doar 3-4 zile :-s si trebuie sa il intinzi bine ca altfel faci pete. Nu se vede ca bronzul normal dar... e bun :p. Si nu te da numai pe fata ca o sa se vada aiurea diferenta straight face date pe tot corpulwinking. Sau macar si pe gat si maini

| AlEXxx21 a răspuns:

Du-te la mare bah si vezi ca daca ii dai cu autobronzant si stai la soare devii negru intelegi tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general fetele se dau cu fond de ten cu o nuanta mai inchisa...nu trebuie sa te complici cu autobronzant sau solar. Bine acum nu e cazul sa te dai cu 3 nuante mai inchise sa arati ridicol, dar cu una nu e problema daca te dai putin si pe gat.

| Pauwels a răspuns:

Bronzul natural e cel mai sanatos