| Pisicescu0505 a întrebat:

Buna TPU!
Deci, vreau sa-mi fac singura piercing in nas, din acela nostril (acel bumb)…
Am 17 ani iar nimeni nu-mi face la salon fara semnatura unui parinte, iar parintii mei nu au neaparat ceva impotriva cu a-mi face piercingul, insa tot nu vor sa-mi dea semnatura…imi doresc mult acel piercing si nu mi-ar ramane decat sa-mi fac singura piercingul.
Stati linistiti ca sunt constienta si de altele…
O sa-mi iau instrumente sterile, tot ce trebuie, adica o sa-mi iau un ac de la farmacie, (o branula), apa oxigenata, manusi…stiu ca gaura trebuie data intr-un anumit unghi, gen inclinat in jos.
Insa nu stiu de unde pot face rost de bijuterie, as vrea totusi sa fie ceva medicinala bijuteria, insa nu stiu unde pot gasi aici, nu stau in Romania. Credeti ca exista la farmacii de astea pentru nas medicinale?
Imi puteti spune pas cu pas cum sa mi-l fac? Adica cat mai multe detalii m-ar ajuta enorm si m-am informat foarte bine despre asta, insa cateva sfaturi in plus mi-ar fi de mare folos

2 răspunsuri:
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Mi se pare că te complici singură cam prea tare, poți aștepta un an și după să te duci și să îl faci.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Vezi ai grija tu cu operatiile astea romanesti la colt de bloc ca daca nimeresti vreun vas de sange din nas ai cam belit-o