| jules_7276 a întrebat:

Buna tuturor. Am si eu o intrebare legata de piercingul in buric, daca ma poate ajuta cineva. Mi-am facut acum 2 zile piercingul la un salon autorizat cu instrumente sterile totul ok, bijuteria din titan. ca si 'anestezic' mi s-a 'inghetat' zona cu un spray. Dupa o zi am observat ca pielea dintre cele 2 gauri ca sa ma exprim asa este fff rosie (a fost rosie tot timpul imediat dupa procedura), un rosu inchis si au aparut 2 basicute...gaurile sunt ok curate.este vb decat de piele. M-am intors la salon si i-am aratat tipului care mi-a facut piercingul si a zis ca e pielea sensibila si e o reactie la faptul ca mi-au inghetat zona. dar chiar asa de rea sa fie reactia? nu vreau cumva sa se infecteze.nu stiu, voi ati patit asa ceva? mersi frumos!

2 răspunsuri:
| lilstar a răspuns:

Poate e de la spray. Eu dau pierce-uri si folosesc xilina si nimeni nu s-a plans niciodata de nimic. Oricum trebuia sa dai cu o crema intreaba si tu amici de ai tai care au pierce-urihappy.

| jules_7276 explică:

Eu stiu ca nu ai voie sa pui din aur/argint cand e fresh.decat din titan sau otel chirurgical