| Louuder98 a întrebat:

Buna TPU happy
Din experiente proprii,ati reusit sa accelerati cresterea parului? daca da, cu ce?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu am incercat pentru ca nu-i cazul, nu am probleme cu cresterea parului, nu folosesc nici balsam si nici prostiile alea de masti, poate secretul este ca imi tund periodic din varfuri[chiar daca nu este deteriorat]

| neutrino a răspuns:

Nu, nu am reusit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Da, cu vitaminele alevia pentru par si unghii.
dupa o cutie parul era atat de mult crescut incat era negru la cam de 10 centimetri si restul decolorat incat m-am enervat si l-am tuns.
Face parul atat de sanatos si frumos.
Ajuta mult.
paan in 30 de lei cutia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a parut ca imi creste mai repede cand luam vitamine de la A-Z dar sunt alte substante/vitamine care sunt recomandate pentru cresterea parului.

| Laura927 a răspuns:

Parul creste in cicluri nu exista ceva care poate accelera creșterea.
Exista insa produse care îmbunătățește calitatea parului!

| Lisa01 a răspuns:

Pentru crestere se recomanda uleiul de ricin care poate fi folosit concomitent cu uleiul de masline pentru imbogratire. Nu le pune la radacina pentru ca ingrasa parul ci doar pe lungimea firului de par. Daca faci lucrul asta timp de 2 luni o sa observi si rezultatele.Bafta.

| xAliya a răspuns:

Parul in mod normal creste 1 cm-1cm si jumatate pe luna. Poti acelera cresterea parului folosind ulei de cocos care este foarte bun pentru par(ii da stralucire, il regenereaza, ii accelereaza cresterea si ajuta la rezolvarea caderii parului) fie prin folosirea uleiului de ricin incalzit si masat macar 10 min pe suprafata scalpului macar odata pe saptamana timp de minim 3 luni.Biotina,zincul si acidul folic, uleiul de peste(care ii confera si stralucire) de asemenea ajuta la cresterea dar si regerarea parului.

| Ralucax3 a răspuns:

Buna! Eu am incercat uleiul de ricin, odata pe saptamana il incalzeam si il aplicam pe tot capu, puneam un prosop si dupa stateam 3-4 ore cu el in cap ma spalam bine cu sampon dupa aplicam balsam de la Schauma pentru regenerare. Mi-a crescut timp de 1 luna, dar acum l-am vopsit si s-a facut o harababura in capul meu. Aaa da am auzit, ca si vitaminele sunt bune!

| catalinaMaria0029 a răspuns:

Nu

| StefanMosneagu a răspuns:

Cu mai multe bai pe saptamana. Succes!