| anonim_4396 a întrebat:

Ati avut experiente in care a functionat autosugestia? Cum se realizeaza ea?(ar putea functiona de exemplu pentru cresterea parului?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ruxiii a răspuns:

Uita-te la filmul "The Secret".E legat de autosugestie si alte chestii.O sa-ti placa.
http://filmedocumentare.com/secretul/
Cred ca o sa-ti raspunda si la intrebare :)

| xBya a răspuns:

Trebuie sa te gandesti foarte intens la ceea ce vrei sa obti, cat mai des posibil. Alege un loc care stii ca te relaxeaza foarte mult si deconecteaza`te putin de lume, gandindu`te doar la ceea ce iti doresti. Ar trebui sa fie ceva foarte profund, sa ti se para real chiar, ca un fel de transa. Bafta sa ai happy

| lucian007 a răspuns:

Penttru cresterea parului nu cred, dar stiu ca citise mama despe cineva care si-a dorit foarte mult sa ajunga la nu stiu ce biserica parca si ca in fiecare seara se imagian pe ea coborand dintr-o masina in fata biserici si isi spunea ca va ajunge acolo...si pana la urma asa a fostrolling on the floordeci pentru chestii din astea cred ca functioneaza nu pentru chestii fizice precum cresterea parului sau albirea dintilorrolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru lucian007):

Dar atunci cum iti explici faptul ca unii oameni se vindeca de boli(cancer, diabet)prin autosugestie?

| lucian007 a răspuns:

Hmmthinking sa stii ca la asta nu m-am gandit
stiu din proprie experienta ca daca te doare ceva(dinti, cap, etc)si nu stai sa te vaiti de cat de rau te doare ci te gandesti ca nu mai te doare si incerci sa nu te concentrezi asupra durereri, incerci sa uiti de ea atunci nu mai te doare.nustiu daca asta este autosugestie dar tot nu cred ca poate functiona pentru cresterea parului...