| Macaraua a întrebat:

Duminica viitoare merg la un botez şi nu prea ştiu ce tradiţii sunt. Îmi puteţi spune câteva tradiţi. Și mai am o întrebare este obligatoriu să merg în rochie(pot merge şi în blugi lungi şi cămașă albă?)

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Nici eu nu stiu, si vad ca nimeni nu iti raspunde

din cate stiu eu in.ro invitatii trebuie sa fie la 14 ace (barbatii in uniforma, asta, la costum cu, cravata, si femeile numai in rochii cat mai elegante)
chestie cam aiurea pentru ca dupa ce imbata pe nimeni nu mai intreseaza cat de elegant esti imbracat, si oricum in 99% din cazuri sunt o adunatura de straini care se cunosc in cel mai bun caz doar din vedere si din poze

totusi incearca sa intrebi la:
- cel care da botezul (poate nu vrea invitati la 14 ace)
- pe cineva mai invarsta din familie
- la biserica (stiu popii toate chestiile astea ca pe paine)... sunt sigur ca gasesti tu un nr de telefon de la o biserica
etc.