| anonim_4396 a întrebat:

dupa cum stiti maine este festivitatea de premiere \dancing si nu stiu cum sa imi fac parul... imi puteti da cateva idei?
Parul meu este pana la sani si este usor ondulat iar in partea de jos este tuns in scari, bretonul este intr-o parte [ in stanga]
Multumesc anticipat :*
Si desigur, fundita love struck

Răspuns Câştigător
| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a răspuns:

Eu il las ma rebel, cu ptina spuma; x si imi prind bretonul asa: http://static.saloane-bucuresti.ro/......0prins.jpg Dar tu nu ai bretonul prea lung, deci cred ca il pot lasa asa. Sau daca nu indreapta-l...sau din contra, fa-ti mai multe bucle :D

4 răspunsuri:
| katypyno a răspuns:

Ai putea sa rogi pe cineva sa iti intinda parul si sa iti faci un coc, astfel firele de par nu vor iesi din coc (p.s. poti folosi un gel sau ceara pentru a-l fixa intreaga zi)

| FlAiser a răspuns:

Fa-ti bucle

| DeeJay97 a răspuns:

Daca ai parul ondulat, poti incerca sa-l „domolesti" cu putina crema de styling aproape de radacina si sa-ti definesti la varfuri cu niste spuma modelatoare. Atentie insa, indiferent de cum vrei sa ti-l aranjezi, incearca sa nu folosesti foarte multe produse pentru ca parul se va incarca foarte repede si nu va mai arata bine. De asemenea, chiar daca este recomandat sa aplici crema de styling la baza firului de par, incearca sa nu o aplici pe radacini. Lasa scalpul sa respire, pentru ca altfel risti sa te alegi cu matreata. happy

| Kamelia2000 a răspuns:

Eu astazi am avut festivitatea de premiere.eu mi-am facut parul cu ceva placa care arata ca si cum ar fi impleetit.ti-ai putea face tot parul ondulat sau sa il prinzi intr-o coada si in fata sa iti faci doua bucle si sa iti intinzi parul cu placa sau ai mai putea sa il lasi pe o parte si sa iti pui o floare rosie in par. sper ca te-am ajutat. funda?