| Andwta a întrebat:

Dupa un timp as vrea sa ma vopsesc stilul balayage. Roz si blond, s-ar potrivi? Cam cat ar costa ( am parul putin trecut de umeri )? Nu gasesc un model cu aceste culori, sa am o idee cum ar arata. Astept sfaturi!

7 răspunsuri:
| Ralukafay a răspuns:

Da,se potriveste roz cu blond.

| LoryC a răspuns:

Bună. Daca dorești să îți faci balayage nu aș recomanda să optezi pentru roz. În general balayage-ul se face cu nuanțe de blond, gri, dar am vazut care optează și pentru o nuanță mai deschisă decât cea a părului. Un balayage costă mai mult de 300 lei dacă vrei să fie unul de calitate, asta în funcție de salon. De exemplu, un ombre de calitate m-ar fi costat 250 lei, iar un balayage în jur de 400-500.

| Andwta explică (pentru LoryC):

Hmm ma gandeam sa ma fac blonda fara sa imi acopar radaciniile cu cateva suvite roz. Dar costa mult. As vrea neaparat blond si ceva cu care sa ies in evidenta.

| LoryC a răspuns (pentru Andwta):

Pai un balayage in general la un salon bun e in jur de 400-500 lei, iar daca vrei sa iti adauge si roz, iti va cere bani in plus. Aste depinde de salon. Sunt unele care cer mai mult, altele care cer mai putin, insa ca sa iti iasa un balayage frumos, trebuie sa te duci la cineva care se pricepe in domeniu.
Acel roz il va aplica cel mai probabil cu nuantator si iti va rezista cateva zile, maxim o saptamana sau 2.

| Andwta explică (pentru LoryC):

Eu as vrea amandoua permanente. Uf m-am descurajat total.

| LoryC a răspuns (pentru Andwta):

Poți specifica acest lucru la salon când vrei să îți faci balayage-ul. Sigur se va găsi o soluție pentru asta.

| Andwta explică (pentru LoryC):

Am renuntat la vopsit. Mersi.