| Adelaaaaaaaa a întrebat:

Bună TPU, eu am părul creț... și îl port liber și mereu se umflã și nu suport chestia asta. Am încerat cu un ulei de argan cu un spray de keratină și ceva de volum.și chiar și cu spumă. dar mă rog numai naturale nu sunt astea de la Avone. Țin să zic că îl spălam cu șampon și balsam 5 oils de la Avone, dar după am încercat un 2 în cu argan... Numai știu ce să-i fac se descurcă foarte greu și se mai, și umflă și în coadă st la fel... dacă ați știi ce să-i fac sã stea și el normal să nu se mai umfle... Și sa nu se încurce atât de mult un ulei, spray ceva... A da am părul cam până la umerii. Mulțumesc anticipat! :*

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Fa masca de galbenus cu ulei de masline si aplica la radacina cat si pe lungimea firului de par.
Apoi stai acoperita 2-3 ore.
Te speli normal.
Ori foloseste vitamina A!
O zi buna happy

| OnuOnulică a răspuns:

Încearcă uleiul de ricin.

| PeFuga a răspuns:

Cauta produse speciale pentru parul cret si foloseste sprayuri pentru descurcarea parului. Au si la Avon asa ceva si e bun.

| Holy2010 a răspuns:

Care e logica sa-l speli cu produse pentru volum cand tu asta vrei sa eviti?
Nu ai ce sa-i faci daca asa e parul tau decat sa-l intinzi cu placa si sa-l saturezi si produse pentru par drept. Incearca Gliss si L'oreal sau daca iti perimiti Tigi si Nashi sunt foarte bune.

| PogChamp a răspuns:

Daca te deranjeaza asa mult, taie-l.