| NVSCS555 a întrebat:

Eu am parul natural blond inchis si as dori sa ma vopsesc cu nuantator loncolor blond (care se duce in 4-6 spalari) cu 4 plicuri ca sa se vada culoarea mai bina si sa reziste mai mult.Sa ma vopsesc cu 2 plicuri, sa ma spal si ma vopsesc cu celelalte 2 plicuri ramase sau sa ma vopsesc cu toate cele 4 plicuri o data?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa-ti un jumat de litru de ceai de musetel si clateste-ti parul cu el pana ce obtii nuanta dorita.
Natural, ieftin si tine mult.

| NVSCS555 explică (pentru Bula):

Eu am intrebat cum sa ma fac cu nuantator, dar e ok daca nu vrei funda

| Bula a răspuns (pentru NVSCS555):

Pai, daca aplici doar pe unele portiuni, atunci acolo se va deschide la culoare.

| NVSCS555 explică (pentru Bula):

Omule eu am intrebat daca sa ma fac cu toate plicurile o data sau pe rand ce nu intelegi?

| Bula a răspuns (pentru NVSCS555):

TOTDEAUNA, ORICE vopsesti, concentratia vopselei si timpul de aplicare sunt invers proportionale, pentru acelasi rezultat. Diferenta e ca, daca aplici o vopsea mai diluata, atunci poti urmari mult mai bine nuantarea schimbarii.
Nu stiu ce plicuri vrei sa folosesti si ce continut chimic au, dar reteta mea cu ceai de musetel este folosit de foarte mult timp si cu rezultate nepericuloase (este 100% naturala).