| NVSCS555 a întrebat:

Parul meu este natural blond inchis si vreau sa ma vopsesc cu nuantator loncolor blond deschis, cu 4 plicuri sa fie culoarea mai deschisa si sa reziste mai mult. Sa ma vopsesc cu toate cele 4 plicuri odata sau ma vopsesc cu doua, ma spal si ma vopsesc cu celelate doua?(care varianta va face culoarea sa rezulte mai deschisa?)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ca pui unul sau mai multe plicuri cu nuantator, fiindca parul nu se poate decolora cu nuantator de par, fiind necesara o decolorarea in prealabil.
Daca doresti ceva sa tina mult pe par, cu siguranta vopseaua este cea mai indicata, dar numai dupa o decolorarea, fiindca blondul nu se poate obtine altfel.

| Denisa0954 a răspuns:

Oricâte plicuri pui, tot aceeasi culoare va ieși. Acum depinde de lungimea părului cate plicuri ajung

| anaraisd a răspuns:

Oricate plicuri vei folosi culoarea o sa fie la fel si cu siguranta tot atat va rezista