| beav2010 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Am avut parul natural saten deschis si mi s-a pus pata sa-mi fac doua suvite masive in fata cu casting creme gloss in nuanta blond deschis perlat,a iesit portocaliu dupa s-a facut galben si desigur ca am pus foarte mult, m-am facut singura haotic, fara sa consult pe cineva.Este semipermanenta si ar fi trebuit sa se ia, sper sa nu ma fi decolorat.Ce pot face? Decapaj? Color off? Urgent!

3 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut!
De ce nu intrebati in primul rand pe nenea Google inainte sa puneti tot felul de intrebari aici?
Casting Creme Gloss este o vopsea fara amoniac ce se va duce peste cateva spalari, pana acum trebuia sa se duca de tot.De ce ai inca parul portocaliu? Ce ai mai facut?
Decapajul este o procedura care se face la salon si se scoate culoarea din par, in general roscatul si brunetul, culori grele, nu portocaliu.
Poti sa incerci un decolorant(cu amoniac).

| andreeaeml1200 a răspuns:

Nu e buna vopseaua aia! M am facut si eu prima data cu nuanta 400(saten) si se decoloreaza foarte naspa, aveam aproape parul portocaliu, nu-i nimic de ea si de reclame. Mai buna e syoss oleo intense sau syoss clasic

| beav2010 explică (pentru andreeaeml1200):

Si ce fac sa scap de ea?