| DoarUnCopil a întrebat:

Eu am parul un pic cret...sau ma rog. Un pic mai mult. Cum as putea sa il pieptan fara sa ii stric stilul. De obicei dupa ce il pieptan este bufant si urat... si nu mai sunt buclele acelea frumoase. Stiti ce as putea face parului astfel incat sa fie cret si frumos si totusi sa nu fie ciufulit sau sa aiba un aspect neingrijit ( nepieptanat)?

4 răspunsuri:
| AmaliaMocanu a răspuns:

Pai e simplu! UITE CATIVA PASI
1. spala-te pe cap cu sampon de citrice(fructe acre gen portocale lamaii)se gaseste la farmacie
2. date cu balsam
3.usacate doar 5 minute cu feonul si in rest usucate natural(dar nu tine prosopul in cap caci vei obtine un par incalcit si cu un aspect nespaalt)
4. date cu fixativ inainte sa te culci(date cu mult si asteapta sa se usuce asa va avea un aspect superb si nu va mai trebui sa te piepteni)

| DoarUnCopil explică (pentru AmaliaMocanu):

Si o sa trebuiasca sa imi spal parul in fiecare zi? sau de cate ori pe saptamana trebuie sa imi spal parul?

| AmaliaMocanu a răspuns (pentru DoarUnCopil):

Nu! Trebuie sa te speli 1 data pe saptamana sau maxim de 2 ori!

| IAOIADNAA a răspuns:

SIMPLU! nu te piepteni ti-l aranjezi cu mana(asa face o prietena buna si ii sta bine) sau iti ei un pieptan din ala cu 2-3 zimti, mari
Bafta sa-ti sta parul bine!happy