| anonim_4396 a întrebat:

Eu as vrea sa slabesc vreo 10 kg, dar de cate ori spun ca vreau sa tin cura de slabire nu pot sa o facsadnu ma pot abtine de la mancarebig grinnu prea fac sport, doar mai ies sa am plimb cu bicicleta sau pe jos, dar nu mult si m-am gandit ca as putea sa incep sa fac vreo 20-30 de abdomeen in fiecare seara, dar nu ar fi de ajuns, cine stie ce pot sa slabesc mai repede sau cum pot sa ma abtin de la mancare va rog raspundeti-mibig grin... FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este nevoie de o dieta drastica si nici sa te abtii de la mancare,important este sa ai o alimentatie sanatoasa si echilibrata si sa nu depasesti necesarul zilnic(sa mananci exact cat iti trebuie,nici mai mult,nici mai putin).
Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, seminte, alune sau fistic.Fiind vara,axeaza-te pe fructe(in special pepene),legume,salate,supe, ciorbe, lapte si branza.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin.Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.30 de minute de alergare zilnica,cu viteza medie,te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos. Daca-ti doresti sa mergi cu bicicleta, 40 de minute-1 ora pe zi, vor fi suficiente.Succes.

2 răspunsuri:
| Amidepsi a răspuns:

Fa abdomenele dar incepe cu 5 si adauga 2 in fiecare zi pana ajungi la 30, apoi invers.ca sa nu-ti mai fie asa de foame bea multe lichide,ceai, lapte, apa(fara suc)incearca si salata de varza.varza consuma pentru digerare mai multe calorii decat ofera.bafta!

| αηÐℜε a răspuns:

Ar trebui sa faci cand te trezesti niste exercitii fizice, sa mananci fructe si legume, sa alergi mult si trebuie sa te abti de la carne, dulciuri cat mai putine sau deloc. sper ca te-am ajutat.:d funda?