| alecsa921 a întrebat:

Va rog cine stie raspunsul de la intrebarea pe care o pun sa nu ezitati sa raspundeti! as vrea sa slabesc mai repede si deja am inceput sa tin o cura de slabire dar seara conform obiceiului pe care il aveam intainte simt nevoia de a manca ceva dulce adica ciocolata sdropsuri ...va rog frumos raspundeti-mi cat mai repede! va multumesc! pentru cel mai bun raspuns dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Chrysk2 a răspuns:

Trebuie sa nu mai mananci mult,mai ales seara si sa alergi mult,foarte mult happy
Nu dai burta jos cu abdomene, decat foarte greu, mai bine alergi.

Succes

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu mai mânca absolut nimic după orele 18 :00. Când îți este foame sau poftă de dropsuri, mănâncă un fruct. De preferat un măr, o portocală sau o grefă.
Sănătate!

| Adrianf a răspuns:

Buna alecsa, nu sunt nici medic, nici specialist, daca vrei sa slabesti, incearca sa mananci mai multe fructe, sa faci un pic mai mult sport decat de obicei, dar sa nu exagerezi, sa nu faci intindere musculara, ca apoi nu o sa mai poti sa te tii de sport, cum spuneai tu, seara ai obiceiul de a manca ceva dulce, incearca niste fructe. Spre exemplu dropsurile cu aroma de portocala le inlocuiesti cu portocale, etc... si apoi vezi cum iti evolueaza organismul, deoarece difera de la persoana la persoana, si ai grija cu acea cura de slabire de care zici, sa nu patesti ceva aiuea, gen caderi de calciu sau mai stiu eu ce. Daca e de la un medic, e ok, daca nu, incearca doar sa mananci echilibrat, fructe, legume si dulciuri, dar mai rar asa si cu sportul ai grija sa nu te accidentezi, nu-ti recomand cure pentru ca nu sunt sanatoase, iti fac mai mult rau decat bine. Sper ca iti este de folos sfatul. Multa sanatate.