| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor,va rog,sa ma ajutati,in octombrie o sa imi sarbatoresc majoratul si nu stiu cum sa ma imbrac ( rochia sa fie colorata sau neagra, de printesa sau scurta si multa), cum ma imi fac parul drept sau bucle(parul meu este pana la omoplat, nu este foarte lung).Nu am multi invitati majoritatea sunt din familie si cateva prietene bune.Deci si cateva sfaturi despre cum sa imi organizez petrecerea ar fi de mare ajutor.Multumesc anuticipat tuturor celor care ma vor ajuta!

Răspuns Câştigător
| Imstrong a răspuns:

Buna.
Poti sa iti iei o rochita colorata si mulata. Sau, uite:
http://www.cristallini.ro/blog/tag/rochii-de-majorat.
Fa-ti parul bucle si prindeti cu o agrasa mica dar care tine in spate sa stea intr-o parte si pune-ti o floare frumoasa in par. Si nu uita si de accesorii si putin machiaj.
Poti sa pui multe baloane, muzica, prajituri, pizza si goo. :* La multi ani desi mai este mult pana atunci.

| blackrose97 a răspuns (pentru Imstrong):

Multumesc mult! :*

7 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

As recomanda sa fie colorata, doar o data iti sarbatoresti majoratul! Acum e momentul sa fi tu printesa, sa fi tu in centrul atentiei!
Asa ca fi colorata. Poti avea rochita de printesa, ar fi foarte dragut si interesant. Parul ti-l poti face in diverse feluri, cu impletituri si te miri ce. Sunt pe youtube foarte multe coafuri. il vrei mai degraba liber, sau mai degraba prins?

| 愛日本 a răspuns:

Sa fie o rochie in care sa arati minunat si sa te simti bine. Neagra rosie verde, e majoratul tau, decizia ta.
Lunga, scurta, oricum.

| Lavii007 a răspuns:

In privinta tinutei, din proprie experienta iti spun sa alegi o rochie in care sa te simti bine ca sa poti dansa si sa nu te incomodeze. Colorata ar arata frumos, iar parul poti incerca bucle mai lejere.

| dianabaumli a răspuns:

Eu zic să fie într-o culoare pastelată precum rochițele acestea de pe www.famevogue.ro.

http://www.famevogue.ro/haine_femei_85/rochii_86/rochie_imprimeu_baroc_20

| blackrose97 a răspuns (pentru dianabaumli):

Multumesc mult! :*

| JessicaJess30 a răspuns:

Pai.poti purta rochia printesa daca esti slabuta (daca nu poti purta una dreapta care nu e foarte stramta si de culoare inchisa) parul pentru ca nu e lung poti sa tii-l ondulezi in stil "valuri" si sa nu incepi cu buclele chiar din varful capului happy. Sper ca te-am ajutat macar intr - un aspectwinking