| xgd a întrebat:

Buna TPU wave Marti mergem cu clasa in excursie la o gradina botanica si la un mall [deoarece in orasul nostru micut nu avem ]. Habar nu am cum sa ma aranjez...sad
1. Ma gandeam sa-mi ondulez parul [il am lung, negru si cu breton, iar ochii ii am verde deschis]. Vreau sa port o pereche de cercei rotunzi, mari si albi pe cate sunt pictate niste flori colorate.
2.La coafura a mai fost cumva,dar chiar nu stiu cum sa ma imbrac, avand in vedere ca cele mai populare si mai la moda fete din scoala vin si ele straight face. Nu am un dulap prea bogat, deoarece parintii sunt foarte economi si cred ca moda e o prostie, rar imi pot cumpara ceva. Am vrut sa ma imbrac cu o fusta neagra, ciorapi subtiri negri si o pereche de cizme negre pana la genunchi [ cu toc], insa mama zice sa nici nu visez ca ma imbrac asa. Ma gandesc sa merg cu o bluza gri in V, o esarfa turcoaz, pantaloni negri si cizme, iar peste bluza o jacheta de piele bej, e ok? Va rog mult dati-mi idei si nu ma criticati, chiar sunt varza la capitolul moda...As scrie si cam ce am prin dulap dar nu stiu daca ma lasa sa scriu asa mult.

5 răspunsuri:
| Rruxyy a răspuns:

Buna, iti poti lua fusta neagra cu strampenii subtiri si o pereche de cizmulite dar fara toc, gandeste-te ca mergi sa vizitezi, trebuie sa arati bine dar sa si fi comoda, ia-ti o bluzita de culoare deschisa, care sa mearga cu jacheta ta bej, poti lua o bluzita neagra, alba sau un albastru, si eu spun sa iti iei o esarfa neagra sau bej, nu combina multe culori ca nu va iesi bine, incearca ceva simplu dar sigur. pupici

| xgd explică (pentru Rruxyy):

Sus [la bluza] sunt de acord, dar mama zice sa nici nu visez ca voi merge in fusta, crede ca va fi frig, iau eu am auzit ca vor fi 20 de grade...

| Rruxyy a răspuns:

Atunci ia-ti o pereche de blugi stramti, negri, sa albastrii.

| Daniel2211 a răspuns:

Buna.Iati o bluza roz, o fusta colorata, cercei de aur daca ai, strampi subtiri, jacheta bej si o cordeluta pe cap si mai ales telefonul. Sper sa te ajut. Pupici happy