| Ankiiiiiii a întrebat:

Heii! Credeti ca pentru 'adunarea generala' care se face la inceputul scolii trebuie sa port o tinuta eleganta? Eu ma gandeam la o rochita subtirica, o pereche de ciorapi subtiri,negri si niste cizme ( subtiri,de vara ). Credeti k e ok? P.S : toate sunt asortate.aa si,niste accesorii pe'acolo happy. Cum e? Cat mai multe pareri,va rog. Si,daca nu vi se pare ok, recomanda'ti'mi altceva. Multumesc :*. FUNDITA! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare perfect, dar totusi sa nu exagerezi cu accesorile! Poti sa incerci si o camasa cu o fustita, nu prea scurta! Noroc sa nu ploua!

11 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Nu are rost sa te dichisesti prea mult. Imbraca-te casual. Majoritatea o sa vina cu blugi si bluza. Eventual o jacheta/gecuta. O gentuta mica, niste tenesi, o bratara, un lantic si o pereche de cercei. Nu este un eveniment elegant. Dar este buna si tinuta ta.

| FaraSareDoi a răspuns:

Rochiţă+ciorapi negrii=sună bine. Daaar... nu prea îmi place ideea de,, cizme de vară". Să nu-mi spui că sunt din acelea făcute din tricot sau cu găurele. Se purtau acum 4 ani. S-au învechit şi, sinceră să fiu, sunt cea mai proastă invenţie. Nu te supăra pe mine. Este strict opinia mea.
Mai bine ai purta ori o pereche de bascheţi/teneşi, ori balerini. Eu, în locul tău, aş purta nişte cizme mai rock(cu ţinte).
Şi nu, nu trebuie să fii neapărat elegantă. Încearcă mai casual. Nu vei vedea pe nimeni în cămaşă şi cravată(exceptând tocilarii şi cei care ai uniformă).
Ca ultim sfat: poartă brăţări cu mărgeluţe.Dau foarte bine.
P. S. Eşti cumva boboacă?

| Ankiiiiiii explică (pentru FaraSareDoi):

Paii,uite care'i faza..euu,nu vreau sa ma laud sau ceva,dar ma imbrac mai elegant, de felul meu. laughing pentru ca bugetu imi permite laughing. Cizmele nu sunt de'alea vechi, sunt model nou. Paii, eu zic, ca imi sta bine asa. happy P.S : ce intelegi tu prin ''boboaca''? laughing Is a7-a laughing :*.

| FaraSareDoi a răspuns (pentru Ankiiiiiii):

Nu cred că îşi avea locul să spui că,, bugetul îţi permite" pentru că nu interesează pe nimeni că mami şi tati tăi au bani. straight face Să ştii că elegant nu înseamnă neapărat scump.
În fine. Eu rămân la părerea mea. Cizmele de vară sunt foarte urâte. Dar nu am de gând să mă cert cu tine şi o voi lăsa baltă. Dacă ţie îţi place, bravo ţie. Fiecare cu gustul lui.
P. S. Google it!

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru Ankiiiiiii):

Nu îți va fi frig? Nu știu ce să zic, ținuta sună ok, dar să nu tremuri pe acolo...

| AlleSiAtat a răspuns:

La inceputul scolii nu e nevoie de rochie, nu mergi la careu, unde te vede toata lumea, doar faci act de prezenta. laughing Este suficient sa-ti iei niste balerini, pantaloni eleganti sau blugi, o camasuta sau o bluza elegantawinking Depinde de vreme.

| мαrrýиєlα a răspuns:

Este super ok. Eu o sa imi indrept parul si o sa-mi pun o bentita in cap cu niste cercei draguti, sandalute roz, o camasa care seamana putin cu o rochita si pantaloni scurti si nu strica si un machiaj nud adica roz deschis si putin rimel. Pupici!

| GodIsLove a răspuns:

Eu nu sunt genul foarte elegant..Eu o sa-mi iau niste jeansi negri, un tricou sau o camasa, si niste tenesi.Cel putin eu nu m-am imbracat la inceputul anului prea elegant..Doar la sfarsit happy

| Seby77 a răspuns:

Ai arata FB asa sa stii :* mai ales de inceputul scolii big grin