| anonim_4396 a întrebat:

in ultima vreme in afara de puncte negre(am tenul foarte gras) mi-au aparut foarte multe puncte albe pe toata barbia, pe obraji si foarte putin pe frunte cum pot sa scap de ele? Nu am mai avut pana acum si nu stiu ce sa fac, nu stiu sigur daca sunt puncte albe sau milia.

1 răspuns:
| Ofiintă a răspuns:

În acest caz este necesară folosirea unui gel de curătare (cerave, la roche posay, bioderma) de 2x/zi.
Pentru o curatare mai profundă, poti opta pentru un gel exfoliant ( o singură dată pe săptămână).
Pentru punctele deja apărute te sfătuiesc să mergi la o cosmeticiană, dar să te asiguri că este potrivită. După această perioadă critică, evident.