| BarnyTheKoala a întrebat:

In vara am avut paduchi si m-am tratat, cu solutii speciale de la farmacie cat si cu gaz lampant. Insa acum, dupa cateva luni bune, nu ma mai mananca capul, insa lindinile inca au ramas pe par, desi am scos o parte din ele si nu pocnesc (ceea ce inseamna ca sunt moarte).

Am incercat cu un pieptane des insa sunt prea mici. Ajutor, cum pot scapa de ele fara sa imi tund parul?????????

Răspuns Câştigător
| Quassaar a răspuns:

Dupa câte știu există un piepten special pentru așa ceva. Presupun că trebuie foarte multă răbdare și pieptănat cat mai des. Dacă nu pocnesc ouăle sunt moarte, deci ai scăpat. Succes!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un altfel de peiptan mai mic. Are dinti subtiri si mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://m.emag.ro/......DXYQYDBBM/

Articolul este indisponibil. Dar ti-am dat numai o idee ca sa stii ce sa cauti.